כמה זמן אחריות לשיפוץ הקבלן נותן

סוגיית האחריות של קבלנים על מבנים חדשים מחד גיסא, ועל שיפוצים מאידך גיסא, היא סוגיה חשובה. לא פעם קורה שלקוחות המזמינים שיפוצים וסוגרים עם הקבלן על המחיר שלהם, מתעלמים מעניין האחריות, או לא שמים לב אליו מלכתחילה.

הסיבה לכך היא, בדרך כלל, חוסר מודעות בסיסית לאחריות, או חוסר רצון להתייחס לנושא על מנת לנסות אולי לחסוך בתשלומים לקבלני השיפוצים.

מהי אחריות קבלן השיפוצים ולכמה זמן היא תקפה? באילו אמצעים חשוב לנקוט, על מנת לוודא שהקבלן אכן יעמוד במילה שלו ויעניק אחריות עבור העבודה שלו, כקבוע בחוק? בשורות הבאות נעסוק בנושא האחריות על שיפוצים, ואיך לקבל כתב אחריות לשיפוץ מהקבלן

אחריות לשיפוץ הקבלן – מה זה בעצם

מי שהתנסה במהלך חייו במשא ומתן עם קבלן שיפוצים, שמע לא אחת את המשפט "אבל על זה, אני לא אחראי". המשפט הזה נאמר תדיר בהקשר של בקשה מצד לקוח לביצוע עבודה, שהקבלן הבהיר לו שהיא חלקית, ואיננה עומדת באמות המידה המקובלות.

למשל, לקוח שהזמין שיפוצניק לטפל בצנרת, אבל מעוניין להחליף רק את החלקים שבהם יש פיצוץ, עלול להיתקל בתשובה כזאת. שכן, תיקון סתימות מבלי לטפל באופן יסודי בצנרת, עלול רק להחמיר את המצב לגרום לפיצוצים נוספים בתוך זמן קצר יחסית.

במידה ואתם רוצים לעצב את המטבח ולשפצו בצורה הכי טובה צריך לקחת קבלן שיפוצים שלוקח אחריות לשיפוץ על תחילת השיפוץ ועד סופו.

מנגד, כאשר מתבצעים שיפוצים כלליים, או לגל הפחות תיקונים יסודיים, החוק מחייב את המבצע להעניק אחריות לשיפוץ מלאה על הביצוע לתקופה קצובה מוסכמת מראש. ככלל, החוק מפרט את אורך תקופת האחריות לפי סוג העבודה.

אחריות שיפוצים

כך למשל, האחריות על החלפת צנרת היא לשנתיים, ואילו אחריות על פעולת איטום של גגות, למשל, מפני נזילות הינה לחמש שנים. גם האחריות מפני היווצרות סדקים בקירות שנבנו על ידי קבלן השיפוצים היא לחמש שנים.

מה חשוב לעשות כדי לקבל אחריות לשיפוץ

בראש וראשונה, הדבר החשוב ביותר הוא לבחור קבלן רשום, ורצוי גם שיהיה מוכר ובעל המלצות של אנשים מוכרים. בחירת קבלן איכותי היא צעד חשוב לעבודה מוצלחת. דבר נוסף שחשוב לעשות, הוא להחתים את הקבלן על חוזה עבודה, שב יפורטו בפירוש כל הדברים שהקבלן עושה בבית. אם מתבצעת עבודת שיפוץ כוללת, יש לפרט בדיוק מה נכלל בה ומה לא נכלל.

זאת, בכדי שלא ייווצרו ספקות עתידיים באשר לאחריות של הקבלן, ולבסוף, קבלת התשלום עבור השיפוצים חייבת להיות מגובה בקבלות, ורשומה כהלכה בחוק.

אסור בתכלית לנסות לחסוך כמה שקלים בגין המע"מ או בכלל. מעבר לעובדה שמדובר בעברה על החוק, הרי ההימנעות מרישום התשלום, יכולה לשמש אמצעי ביד הקבלן להימנע גם ממתן האחריות. זאת, פשוט כי לא ניתן לתבוע אותו.

אם יש לכם צורך ועניין בביצוע שיפוצים חלקיים או כלליים בבית או במשרד, אתם בהחלט במקום המתאים ביותר. אנו נסייע לכם לבחור את בעלי המקצוע האיכותיים ביותר, שיבצעו עבורך את העבודה על הצד הטוב ביותר, באחריות מלאה כקבוע בחוק.

למידע נוסף על שיפוצים ואחריות הקבלן.

תוכן עניינים
שתפו עכשיו
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
תוצאות בחינה
טיפים שימושיים
מה זה מבחן MOXO ואיך זה עובד

הפרעות קשב וריכוז הוא מונח המתאר קבוצה של בעיות נפוצות אצל ילדים ומבוגרים בתפקוד הדורש סוגים שונים של קשב וריכוז. הפרעות קשב וריכוז יכולות להתבטא בחוסר יכולת להישאר מרוכזים במטלה

נזק פיזי
עריכת דין
צלקת אחרי תאונה – האם ניתן לתבוע?

 כל תאונה הגורמת לנזקים פיזיים ולפציעות היא עילה לתביעה נגד הגוף האחראי על הפגיעה או הביטוח שמכסה אותו. המאמר יפרט האם גם ניתן לתבוע על צלקות לאחר תאונה וכיצד.  

שיווק
איך להתקבל לעבוד בהייטק

אנו שומעים ללא הרף מפי החברה והסובבים אותנו כמה עולם ההייטק מוצלח וכמה העובדים בו מרוויחים כהוגן. מגיל קטן אנו שואפים להתמקצע בתחומים שונים הנוגעים בעולם החם הזה. אז מה

ארנפלד סוכנות ביטוח
ביטוחים
מהם 5 הביטוחים הנפוצים ביותר?

יש ביטוחים מוכרים יותר ויש ביטוחים מוכרים פחות. ביטוח שלא מוכר הוא לא בהכרח ביטוח לא נצרך, פשוט יש חשובים ממנו. סיקרנו כאן עבורכם את המידע על הביטוחים הנפוצים ביותר.