כמה זמן אחריות לשיפוץ הקבלן נותן

סוגיית האחריות של קבלנים על מבנים חדשים מחד גיסא, ועל שיפוצים מאידך גיסא, היא סוגיה חשובה. לא פעם קורה שלקוחות המזמינים שיפוצים וסוגרים עם הקבלן על המחיר שלהם, מתעלמים מעניין האחריות, או לא שמים לב אליו מלכתחילה.

הסיבה לכך היא, בדרך כלל, חוסר מודעות בסיסית לאחריות, או חוסר רצון להתייחס לנושא על מנת לנסות אולי לחסוך בתשלומים לקבלני השיפוצים.

מהי אחריות קבלן השיפוצים ולכמה זמן היא תקפה? באילו אמצעים חשוב לנקוט, על מנת לוודא שהקבלן אכן יעמוד במילה שלו ויעניק אחריות עבור העבודה שלו, כקבוע בחוק? בשורות הבאות נעסוק בנושא האחריות על שיפוצים, ואיך לקבל כתב אחריות לשיפוץ מהקבלן

אחריות לשיפוץ הקבלן – מה זה בעצם

מי שהתנסה במהלך חייו במשא ומתן עם קבלן שיפוצים, שמע לא אחת את המשפט "אבל על זה, אני לא אחראי". המשפט הזה נאמר תדיר בהקשר של בקשה מצד לקוח לביצוע עבודה, שהקבלן הבהיר לו שהיא חלקית, ואיננה עומדת באמות המידה המקובלות.

למשל, לקוח שהזמין שיפוצניק לטפל בצנרת, אבל מעוניין להחליף רק את החלקים שבהם יש פיצוץ, עלול להיתקל בתשובה כזאת. שכן, תיקון סתימות מבלי לטפל באופן יסודי בצנרת, עלול רק להחמיר את המצב לגרום לפיצוצים נוספים בתוך זמן קצר יחסית.

במידה ואתם רוצים לעצב את המטבח ולשפצו בצורה הכי טובה צריך לקחת קבלן שיפוצים שלוקח אחריות לשיפוץ על תחילת השיפוץ ועד סופו.

מנגד, כאשר מתבצעים שיפוצים כלליים, או לגל הפחות תיקונים יסודיים, החוק מחייב את המבצע להעניק אחריות לשיפוץ מלאה על הביצוע לתקופה קצובה מוסכמת מראש. ככלל, החוק מפרט את אורך תקופת האחריות לפי סוג העבודה.

אחריות שיפוצים

כך למשל, האחריות על החלפת צנרת היא לשנתיים, ואילו אחריות על פעולת איטום של גגות, למשל, מפני נזילות הינה לחמש שנים. גם האחריות מפני היווצרות סדקים בקירות שנבנו על ידי קבלן השיפוצים היא לחמש שנים.

מה חשוב לעשות כדי לקבל אחריות לשיפוץ

בראש וראשונה, הדבר החשוב ביותר הוא לבחור קבלן רשום, ורצוי גם שיהיה מוכר ובעל המלצות של אנשים מוכרים. בחירת קבלן איכותי היא צעד חשוב לעבודה מוצלחת. דבר נוסף שחשוב לעשות, הוא להחתים את הקבלן על חוזה עבודה, שב יפורטו בפירוש כל הדברים שהקבלן עושה בבית. אם מתבצעת עבודת שיפוץ כוללת, יש לפרט בדיוק מה נכלל בה ומה לא נכלל.

זאת, בכדי שלא ייווצרו ספקות עתידיים באשר לאחריות של הקבלן, ולבסוף, קבלת התשלום עבור השיפוצים חייבת להיות מגובה בקבלות, ורשומה כהלכה בחוק.

אסור בתכלית לנסות לחסוך כמה שקלים בגין המע"מ או בכלל. מעבר לעובדה שמדובר בעברה על החוק, הרי ההימנעות מרישום התשלום, יכולה לשמש אמצעי ביד הקבלן להימנע גם ממתן האחריות. זאת, פשוט כי לא ניתן לתבוע אותו.

אם יש לכם צורך ועניין בביצוע שיפוצים חלקיים או כלליים בבית או במשרד, אתם בהחלט במקום המתאים ביותר. אנו נסייע לכם לבחור את בעלי המקצוע האיכותיים ביותר, שיבצעו עבורך את העבודה על הצד הטוב ביותר, באחריות מלאה כקבוע בחוק.

למידע נוסף על שיפוצים ואחריות הקבלן.

שתפו עכשיו
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
תבעת זהב
טיפים שימושיים

מה היתרונות והחסרונות ברכישת תכשיטים אונליין

אחת התופעות המעניינות בעידן המודרני, היא השינויים הגדולים בדרך שבה מתבצעות הקניות, הן קניות הכרחיות לבית והן קניות כדוגמת פריטי לבוש, או תכשיטים. עד לא מכבר, עריכת קניות נחשבה לסוג

גריל מקצועי
טיפים שימושיים

גריל גז לשימוש יומיומי נוח ופשוט

שמתם לב שאחד מהבילויים המועדפים עליכם ועל המשפחה שלכם זה לעשות ברביקיו ביחד? ישראל זו מדינה שמאוד נעים בה כמעט בכל ימות השנה ולכן טבעי שרובנו רוצים לבלות בגינות הפרטיות

דוכן בשר
אירועים ומופעים

מהם היתרונות של דוכני מזון לאירועים?

חשבתם כבר על כל הפרטים שמרכיבים את האירוע הקרוב שלכם? החלטתם איפה הוא יתקיים ואת מי בדיוק תזמינו? אם כך, ברור מדוע אתם צריכים עכשיו לתת את הדעת גם על

כסף

הר הכסף 2 – בדקו האם מגיע לכם כסף

חסכונות הם אומנם משהו שכולנו עושים לאורך השנים, אך מדהים לראות עד כמה לא תמיד אנחנו בשליטה על מה שקורה. כלומר, אנשים רבים חוסכים אך לא לגמרי זוכרים איפה, באיזו