איזה עסקים מחוייבים להחזיק ממונה בטיחות

גיוס של ממונה בטיחות נחשב לעניין הכרחי עבור בעלי עסקים מסוימים.

ישנם פרמטרים מסוימים שקובעים מיהם העסקים הללו, כך שאם אינכם בטוחים אם אתם מחויבים להחזיק ממונה בטיחות, אתם צריכים לקרוא את השורות הבאות בהן נציין בפניכם את העסקים שמחויבים להחזיק ממונה בטיחות ואיך אפשר לגייס אותו

באופן מיומן ומקצועי.

 

מהם הפרמטרים שקובעים האם יש צורך בממונה בטיחות?

בפסקה זו תוכלו לגלות אם אין לכם צורך בממונה בטיחות ולהמשיך הלאה. במידה ויש לכם צורך, כדאי שתמשיכו לקרוא את המאמר עד סופו. גיוס של ממונה בטיחות הכרחי עבור עסקים שונים על הפרמטרים הבאים:

  • חלה על העסק פקודת הבטיחות
  • יש בעסק מעל 50 עובדים בו זמנית
  • העסק עוסק בתחום הבנייה והחקלאות
  • העסק עוסק במגע עם אש

אתם עונים על אחד או יותר מהפרמטרים הללו? כדאי שתמשיכו לקרוא.

 

למה עסקים אלו צריכים ממונה בטיחות?

כידוע, עסקים שיש בהם מעל 50 עובדים בו זמנית מוטלת עליהם חובת אחזקת של ממונה בטיחות. אם אתם תוהים מאיפה תוכלו להגיע כך פתאום לממונה בטיחות מקצועי שיבצע את תפקידו נאמנה ויאפשר לכם לישון טוב, כדאי שתדעו שניתן לקבל שעות ממונה מחברת "צמח בטיחות" שנחשבת לחברה מקצועית, אמינה ובעלת ניסיון רב בתחום. בחירה של ממונה בטיחות מחברה תאפשר לכם לדעת שבחרתם נכון ושתקבלו את הליווי המתאים והמקצועי ביותר.

 

מה חשוב לדעת על מינוי של ממונה בטיחות?

מינוי של הממונה צריך להיות על פי החוק. בעל עסק שבוחר מסיבה כלשהי למנות את עצמו לממונה בטיחות מבלי שיש לו ידע בתחום או תעודת הסמכה, לא רק עובר על החוק, אלא גם מסכן את עצמו ואת העובדים שלו. צריך להעסיק את ממונה הבטיחות ממקור חוץ. ממונה הבטיחות צריך לענות על הפרטים הבאים:

  • בעל הסמכה מתאימה
  • בעל ניסיון בתחום
  • בעל ניסיון למתן ייעוץ וליווי בכל העניינים שנוגעים להתנהלות שוטפת של בטיחות גהות ותעבורה.

בחירה בממונה בטיחות שעונה על פרטים אלו תקל עליכם.

 

איך אפשר להיות בטוחים שבחרתם ממונה בטיחות טוב לעסק?

כעת אתם יודעים שהעסק שלכם מחויב להחזיק בממונה בטיחות. בנוסף לכך, אתם יודעים שמדובר בבחירה שאין להקל בה ראש. לכן, אתם צריכים להיות בטוחים שאתם בוחרים בממונה בטיחות מקצועי וטוב. כדי שתוכלו להיות בטוחים שבחרתם נכון, אתם יכולים לבצע את אחת או יותר מהפעולות הבאות:

  • להתייעץ עם בעלי עסק נוספים שעובדים עם ממונה בטיחות
  • לבקש המלצות מעסק מוכר ששמעתם עלו לאחרונה ועוד

 

לסיכום

עסקים שעומדים בפרמטרים מסוימים צריכים להחזיק ממונה בטיחות על פי חוק. אם הגעתם לכאן, כנראה שהעסק שלכם נמנה מבין עסקים אלו, כך שנותר לכם רק ליצור קשר עם חברה שתשלח אליכם ממונה בטיחות מקצועי.

בטיחות בעבודה

תוכן עניינים
שתפו עכשיו
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
מאסטר קריפטו
דיגיטל
עתיד הקריפטו: מגמות ותחזיות לעשור הבא

השנים האחרונות התאפיינו בעלייה מטאורית בפופולריות של מטבעות קריפטו. הקריפטו הפך לנכס השקעה מרכזי עבור משקיעים רבים, ואף אומץ על ידי מדינות שונות כאמצעי תשלום חוקי. עם זאת, עתידו של

טפטים
פלילי
מראה שעל הקיר – מי הטפט הכי יפה בעיר?

אם חשבתם שהטפטים הם טרנד חולף, תופתעו לדעת שבבתים רבים משתמשים בהם על מנת לחפות את הקירות ולשוות לבית מראה מרענן שמשדרג את נראותו. המאמר יעסוק בטפטים הכי לוהטים בעיר.

עו"ד
עורך דין נזיקין
נגרם לך נזק פיזי? כיצד לגשת לתביעה?

נזק פיזי יכול להיגרם מכול מיני סיבות ונסיבות ומסתבר שבמקרים שכאלו חשובה מאוד הסיבה שבגללה נגרם הנזק להמשך התהליך המשפטי שאפשר לבצע בעקבותיו. אם נגרם לכם נזק פיזי הדבר הכי