איך להשקיע כסף בסיכון נמוך

בשנים האחרונות עלתה המודעות לחשיבות הטמונה בהשקעת כספים.

אט אט אנשים הבינו שישנם מסלולי השקעה רבים, וכל אחד יכול לבחור את המסלול שמתאים לו ולהכנסתו.

כך, אנשים החלו להשקיע כסף בכל סוגי הסיכונים – נמוך בינוני וגבוה.

אנחנו פה כדי לעשות לכם סדר בתחום ההשקעות בסיכון הנמוך – איך משקיעים כסף בסיכון נמוך.

 

מה הכוונה ב"השקעה בסיכון נמוך"

ערוצי ההשקעות מתחלקים לשלושה ערוצים מרכזיים – השקעה בסיכון נמוך, השקעה בסיכון בינוני, והשקעה בסיכון גבוה. ככל שהסיכון עולה כך עולה הרווח אך איתו גם עולה הסיכוי להפסד. כלומר, לאנשים שחוסכים לטווח הארוך, ולא מתעסקים עם השקעות ביום יום, הכי כדאי לבחור בהשקעה עם סיכון נמוך. כך אומנם הכסף יגדל לאט, אך הסיכוי שתפסידו מהשקעה זו נמוך.

אחת הדרכים לבצע השקעה לטווח הארוך בסיכון נמוך היא להשקיע בקופת גמל. בתוך מור קופות גמל ישנה אופציה לפתיחת קופות גמל, אשר הסיכוי להפסיד מהם הוא נמוך. כדי להבין למה הסיכון נמוך יש להבין ראשית מהי קופת גמל.

 

קופת גמל – מה זה וכיצד זה עובד

קופת גמל היא קופה אליה אתה מכניס סכום כסף מסוים. על הקופה אמון מנהל קופה אשר משקיע את כספך במקומות שונים. ההשקות שנעשות בקופת גמל הן בסיכון נמוך. ניתן להבין מכך שתכליתן של קופות הגמל הוא חיסכון לטווח בינוני או ארוך ולא לטווח קצר.

כדי לתחזק קופה יש לשלם דמי טיפול למנהל של קופת הגמל. בתמורה לכך אתם לא צריכים להתעסק בהשקעות שנעשות בקופה, ובבוא העת לפתוח אותה ולהנות מהכסף שהניבה.

 

תמיכת המדינה בקופות גמל

בשל ההבנה כי תוחלת החיים התארכה, ויש לחסוך לטווח הארוך המדינה תומכת בפתיחת קופות גמל. היא מעודדת מעסיקים לפתוח קופות גמל לעובדים שלהם. העידוד נעשה תוך הורדת המס מקופות הגמל. כלומר, בעת משיכת הכסף לא תיאלצו לשלם מס על הפעולה של הוצאת הכסף מקופת הגמל.

 

איך בוחרים קופת גמל

בשוק כיום יש חברות רבות המתמחות בקופות גמל. כדי לבחור קופת גמל ניתן להתבסס על שני היבטים חשובים.

ההיבט הראשון הוא עלות דמי הטיפול. דמי הטיפול משתנים מחברה לחברה, כך שבחירת החברה בה תפחו את קופת הגמל תשפיע על עלות דמי הטיפול שלכם. וזכרו שדמי הטיפול ישולמו לאורך זמן.

ההיבט השני הוא איכות מנהלי ההשקעות. כדי להיות בראש שקט, ולא לחשוב על קופת הגמל כל יום, ואפילו לא כל חצי שנה, בחרו מנהל השקעות איכותי וטוב. כך, לא תצטרכו להתעסק כלל בנושא ההשקעות. בחרו מומחה בתחום, שיודע להשקיע את הכסף, ואתם בוטחים בו. כך, אתם לא תתעסקו עם קופת הגמל ובבוא העת כל שיוותר לכם לעשות הוא לפתוח אותה ולשמוח מהשנים בהם חסכתם.

צנצנת

 

תוכן עניינים
שתפו עכשיו
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
גישור משפחתי
כללי
מה זה גישור משפחה ומתי צריך אותו?

כאשר מדברים על גישור משפחה, צריך קודם כל להבין שמדובר על סוגים שונים של טיפול בענייני המשפחה שלכם. כאשר מתעורר סכסוך בין שני בני משפחה מכל קרבה שתהיה, המצב לא

קערת אוכל
בעלי חיים
5 יתרונות לשימוש באוכל טבעי לכלבים

עולם המזון לכלבים הוא עולם רחב מאוד, שמכיל סוגים שונים של מזונות המותאמים לפי גיל, גזע, מצב בריאותי וכד'. בתוך עולם רחב זה, תוכלו גם למצוא סוגים שונים של מזון

הדלקת מיזוג
מכשירי חשמל
למה כדאי לרכוש מזגן אלקטרה אינוורטר

מזגן אינוורטר הוא מזגן הפועל בטכנולוגיה מתקדמת שיש לה יתרונות רבים. למה כדאי לרכוש מזגן מדגם זה? על כך במאמר הבא.   תענוג האינוורטר מזגן אלקטרה אינוורטר הוא המזגן המומלץ

מתנות ממותגות
כללי
הלהיט שיקרר לכם את הקיץ: בקבוק שומר קור

הקיץ כבר כאן! בטח קשה שלא לשים לב להבדלי הטמפרטורות ההולכים וגדלים מידי שנה ושנה. אז למי שסובל מהחום.. יש לנו פיתרון מצוין בשבילכם! קבלו את הבקבוק הקריר שידאג להעביר