מה זה גישור משפחה ומתי צריך אותו?

כאשר מדברים על גישור משפחה, צריך קודם כל להבין שמדובר על סוגים שונים של טיפול בענייני המשפחה שלכם. כאשר מתעורר סכסוך בין שני בני משפחה מכל קרבה שתהיה, המצב לא נעים ולא בריא, וצריך לשאוף לפתור את הקונפליקט שמביא לאי השקט במשפחה. לשמחתנו, יש אנשי מקצוע שזאת העבודה שלהם והם עוסקים בגישור משפחה. אז מה זה גישור משפחה ומתי הוא נדרש? 

 

קיצור משך הקונפליקט

סכסוכים במשפחה לא חייבים לפתור על ידי פנייה למגשר, אבל זו בהחלט האלטרנטיבה הטובה ביותר להליכים משפטיים אחרים. הגשת תביעה בישראל וגם התגוננות מתביעה הן פעולות ארוכות מאוד. ההליך יכלול בדרך כלל התייעצויות ממושכות עם עורכי דין, דבר שכמובן יעלה לכם לא מעט זמן וכסף, גם על השירות של עורך הדין, וגם כי זמן זה כסף ואתם בטח רוצים כבר לסיים את המקרה הלא נעים ולהמשיך הלאה בחייכם.

פנייה להליך גישור יכולה לקצר משמעותית את הליך פתירת הסכסוך, וגם להביא לחסכון רב בכסף. תוכלו לקבל על כך מידע נוסף באתר http://www.helenasimhi.co.il

 

פתרון הקונפליקט על הצד הטוב ביותר

כאשר נמצאים בסכסוך משפחתי קשה מכל סוג שהוא, קשה להיות בעלי תקווה גדולה ולחשוב שאחרי שיגמר הסכסוך המשפחה תשוב ותהיה מאוחדת ומאושרת. אבל גישור משפחה יכול לקרב אתכם הרבה יותר למצב הזה מאשר במקרה ובו ייפתח הליך משפטי, שבוודאות ירחיק את בני המשפחה האחד מהשני ועלול לגרום למחנות ודם רע.

גישור משפחה זה תהליך שבו הקול של שני הצדדים בוויכוח נשמע ובסופו יש אפשרות ששני הצדדים ירגישו שהתוצאה הסופית היא בסדר עבורם ואף אחד לא נפגע יותר מהשני.

 

חיסכון בבירוקרטיה סביב הקונפליקט

כאשר מדברים על גישור, מדובר על תהליך שמעורבת בו הרבה פחות בירוקרטיה מאשר ביחס לעמידה למשפט. לרוב בתהליך גישור לא יהיה צורך להמציא ניירות עמדה ומסמכים בתחילת התהליך, כלומר הם לא יהיו תנאי מקדים להמשך, וסיכוי טוב שגם לא יהיו חלק מהתהליך בכלל.

גם קביעת הפגישה עם המגשר היא הרבה יותר נוחה ומיידית מאשר קביעה של דיון בבית המשפט, שהמועד והמיקום שלו נכפים על הצדדים מלמעלה. על כן, אם אתם מחפשים את הפתרון היעיל ביותר ליישוב סכסוכים במשפחה, אתם צריכים גישור.

 

החיים הם לא משחק סכום אפס

בעבר, מה שאפיין תקופות חשוכות בהיסטוריה העולמית היא האמונה שהחיים הם משחק סכום אפס. כלומר, הייתה אמונה שיש בעולם כמות סופית של משאבים, ובני האדם צריכים להתחרות עליהם. עם זאת, בעשורים האחרונים חל שינוי בתפיסה הזאת במגוון תחומים בעולם, וגם בקשר לתהליכי גישור.

אם בית המשפט עובד לפי החוק היבש ומחליט למי יועבר חלק מהרכוש ולמי לא, בהליך גישור ניתן ליצור אפילו שיתופי פעולה, מתוך האינטרס של שני הצדדים להרוויח ככל האפשר, בשונה ממלחמה לא נעימה על כספים.

גישור משפחתי

תוכן עניינים
שתפו עכשיו
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
לקנות שמלת כלה
עוד באתר זה
לשכור או לקנות שמלת כלה – מה עדיף?

תכנון של חתונה מעלה לא פעם לדילמות רבות. מדריך זה עולה לרשת כדי להציג את הדילמה הנפוצה ביותר שעולה בקרב כלות שמצאו את שמלת החלומות שלהן, אך הן לא יודעות

פחמים בוערים
אירועים
קייטרינג בשרי לאירועים – המנגליסטים

מפיקים אירוע קטן? על מנת שתוכלו לחסוך זמן ומאמץ, ישנה חשיבות לבחירה בקייטרינג איכותי אשר יספק לכם ולאורחים בשר מושלם וטרי. באמצעות חברת המנגליסטים – זה אפשרי. כל הפרטים החשובים