דרכים וחברות להחזרי מס – כל הפרטים ומידע עדכני

ישנם מיליוני ישראלים הזכאים להחזר מס שאינם מנצלים את זכאותם. בדרך כלל, מי שזכאי הוא מי שהכנסתו החודשית הייתה בממוצע מעל 8,000 ₪. לדאבוננו, מס הכנסה אינו פועל באופן יזום להחזיר את הכספים שגבה ביתר, אלא מותיר את האחריות לעשות זאת לאזרחים עצמם. על מנת לנצל את זכאותכם, עליכם להכיר את הדרכים החוקיות העומדות בפניכם על מנת לעשות זאת. את הפסקאות הקרובות נייחד לסקירת הדרכים לביצוע החזר מס.

 

תנאי הזכאות

השלב הראשון לביצוע החזר מס הוא בירור הזכאות שלכם. החוק קובע מגוון רחב של עילות העשויות לזכות אתכם בהחזר מס. בין העילות הללו ניתן למנות עבודה במהלך חלק מחודשי הנה, עבודה במספר עבודות שונות במהלך שנה אחת, מעבר ליישוב מגורים מזכה, שינוי המצב הזוגי, הולדת ילד חדש, סיום תואר אקדמי, שחרור משירות צבאי ועוד. רשימה זו הינה רשימה ארוכה ובה ערב רב של סיבות בגינן מזכה המדינה בפטור ממס.

עם זאת, רשימה זו הינה רשימה ארוכה מאוד. בנוסף, היכולת לעמוד בכל אחת מן העילות הללו משתנה בהתאם לנסיבות הספציפיות של מבקש הבקשה. כלומר, עצם המעבר בין עבודות במהלך שנה קלנדרית אינו מזכה כשלעצמו בהחזר מס, אלא בהתקיים תנאי זה בשילוב חישוב גובה ההכנסות והיעדר קיזוז במהלך שנת המס. 

 

איך מגישים בקשה?

לאחר בירור העמידה בתנאי הזכאות להחזר מס, יש לבצע את ההליך המנהלי להגשת הבקשה. זהו אינו שלב קל כלל ועיקר. מודבר בפעולה מורכבת מול רשות המיסים, אשר דורשת הצגת אסמכתאות ומילוי טפסים מורכבים, מה שעשוי להיות מכשול משמעותי עבור רבים. במילים אחרות, על מנת להגיש בקשה להחזר מס על אדם ללמוד את רזי מערכת המס בישראל, תוך ניסיון להבין האם התנאים הקבועים בחוק חלים עליו. אין ספק שמדובר בבקשה מורכבת. על כן, ישנם רבים אשר נעזרים בחברות המתמחות בבדיקת זכאות להחזר מס והגשת בקשה, דוגמת חברת indigo אשר מהווה חברה בולטת וותיקה בתחום. 

 

התנהלות מול חברה מומחית – ראש שקט

אין ספק שהדרך להתנהלות עצמאית מול רשות המיסים כרוכה בהשקעת אנרגיה רבה על למידת המערכת. כאשר אתם מנהלים את בקשת ההחזר מול חברה מקצועית אתם מורידים מעצמכם את הצורך הזה. 

 

הסיכוי להגדיל הכנסות עולה

היות שהחוק קובע מגוון רחב של עילות להחזר מס, יש סיכוי לא רע כי תוכלו להגיש את הבקשה להחזר בגין יותר מעילה אחת. עם זאת, הסיכוי של אדם להבין כי הוא עומד בתנאים של שתי עילות שונות הוא נמוך מאוד. על מנת שיעשה זאת, עליו ללמוד את התנאים של עילות רבות. כלומר, אילו תפעלו מול חברה מומחית הסיכוי שלכם להגדיל את הכנסותיכם מהחזר המס עולה משמעותית. 

החזרי מס

תוכן עניינים
שתפו עכשיו
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
אישה מכניסה עדשה
בריאות
קרטוקונוס כל הטיפולים הלא פולשניים

קרטוקונוס הינה מחלה הפוגעת בכ-0.1% מהאנשים בישראל, אשר גורמת לפגיעה בצורתה של הקרנית ולשיבושים בראייה. למחלה זו ישנם מספר טיפולים אפשריים אשר בולמים את התקדמות המחלה ומשפרים את רמת הראייה.

עורך דין נזיקין
עריכת דין
אילו סוגי תביעות הנזיקין הקיימות

יש מגוון רחב של סוגי תביעות שעשויות לבוא לידי ביטוי בתחומי המשפט השונים. עובדה זו גרמה לנו להחליט כי יש צורך בכתיבת סדרת מדריכים מקיפה שתעשה סדר למי מכם שלא

כללי
האם גריל חשמלי מתפקד כמו גריל פחמים?

אם הגעתם לכאן, סביר להניח שאתם מתלבטים אם לקנות גריל חשמלי או פחמים. קודם כל, חשוב שתדעו שאתם לא לבד בהתלבטות הזו. לא מעט אנשים חושבים לעומק לפני שהם מבצעים