השלמה לתואר ראשון בחינוך – האם זה אפשרי?

מעוניינים להשלים את לימודיכם לתואר ראשון בחינוך אבל לא יודעים איך עושים את זה? רוצים לדעת האם זה אפשרי עבורכם? ריכזנו עבורכם את כל מה שתצטרכו לדעת על מנת להשלים לתואר ראשון בחינוך.

 

מה זה השלמה לתואר ראשון בחינוך?

כיום ישנם אנשי חינוך רבים העוסקים במקצוע אך ללא תואר ראשון או ללא תואר ראשון בתחום. תואר בחינוך יאפשר לכם להיכנס ולהעמיק בתחום החינוך וההוראה, גם אם אתם עוסקים כבר בתחום. השלמה לתואר ראשון עוברת דרך מסלולי לימוד מקלים יותר ממסלולי תואר ראשון קלאסיים, היות ואליהם מגיעים תלמידים בעלי ניסיון מקצועי, רקע, לימודים חלקיים (כמו תארים שלא הושלמו או לימודי תעודה) ואף בעלי תואר ראשון בתחומים מקבילים או משלימים. היות והסטודנטים במסלולים אלה מנוסים יותר ובעלי ידע בתחום, אין צורך בלימודי יסוד עבורם. על כן, מדובר במסלולי לימוד מהירים, גמישים ונוחים יותר המותאמים לאנשים עובדים ומאפשרים לרוב אף עבודה במשרה מלאה במקביל.

 

האם זה אפשרי?

ההשלמה לתואר ראשון בחינוך היא בהחלט אפשרית אבל לא תמיד מתאימה לכל אחד ואחת. ישנם תנאי סף לקבלה למסלולי לימוד אלה ולרוב הם יצריכו כאמור ניסיון קודם או לימודים שאינם תואר ראשון. תנאי הקבלה לרוב יכללו בראש ובראשונה מבחני מעבר כמו מבחני סאלד ואף השלמת מכינה מקדימה ללימודים, לרוב בהתאם לתוצאות מבחני המעבר. יתכן ואם קיימת תעודת בגרות מלאה הם יהיו חלופה למבחני הקבלה ואף למכינה. כמו כן, כאמור יהיה צורך בניסיון קודם או לימודים קודמים שהם יהיו לרוב: תעודת הוראה עם ציון ממוצע של 80 לפחות ו/או תעודת מורה מוסמך/ת בכיר/ה עם התמחות בחינוך מיוחד, הגיל הרך או גננות (גננות רגילה או בחינוך המיוחד).

 

למה להשלים לתואר ראשון בחינוך?

השלמת תואר ראשון בחינוך תעניק לכם ידע מעמיק בתחום אשר יסייע לעוסקים בתחום. בלימודי התואר הראשון תלמדו תיאוריות בחינוך ותקבלו כלים מעשיים שיעזרו לכם לחנך את הדור הבא. הלימודים יעזרו לכם לקבל הצצה להתפתחות התחום, וכן תזכו ללמוד מבעלי ניסיון ומומחים בעולם החינוך. בלימודים תוכלו לשלב חוויות ודילמות מחיי היום-יום שלכם במידה ואתם כבר עובדים בתחומי החינוך, ולפתח את עצמכם להיות מורים טובים יותר עבור התלמידים שלכם. כמו כן, לימודי תואר ראשון יוסיפו לניסיון שלכם ויעזרו לכם לקבל שכר גבוהה ומתגמל יותר עבור עבודתכם החשובה.

 

מה אלמד ואקבל בלימודים אלה?

כאמור, מדובר בלימודים אשר יעזרו לכם להעמיק את הידע שלכם בתחום החינוך. הניסיון שלכם בתחום הוא חשוב והוא ישתלב בצורה מצוינת עם הלימודים. בלימודים תזכו לקבל כלים כמו למשל: איך להתאים חינוך לגיל ההתבגרות לעומת גילאים צעירים יותר? איך לסייע לתלמידים מתקשים? איך לעודד מצוינות? דילמות הוראה ועוד.

חינוך

תוכן עניינים
שתפו עכשיו
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
שי
מתנות
מה קונים מתנה לאישה?

מחפשים את המתנה המושלמת לאמא או לאהובה? פנקו אותה בעגילים יפייפיים בעבודת יד במראה קלאסי ויוקרתי מתוצרת חביב. תוכלו גם לבצע הזמנה אישית כדי ליצור עבור המיוחדת שלכם תכשיט רק

עובד
בעלי מקצוע
מה ההגדרה של שליחות קטנה?

מי מאתנו לא משתמש בשירותי שליחויות מפעם לפעם? מי מאתנו לא זקוק לחברת שליחויות אמינה, שתעמוד בזמנים ותביא את המשלוח ליעדו בשלום? כולנו זקוקים לאחת כזאת, כדי להיות רגועים ובטוחים.