5 זכויות שמגיעות לחולי סרטן ולא ידעתם

מחלת הסרטן מסיבה קושי רב. לחולה עצמו כמובן, וכן לסביבתו הקרובה.

זאת, מאחר שהטיפול בסרטן אורך זמן רב, דורש משאבים לא מעטים ושואב המון אנרגיות מהמטופל וסביבתו.

בשל כך, גם כשהטיפול מצליח והחולה נרפא, משפחתו תתמודד עם קשיים, נפשיים וכלכליים כאחד.

 

התמודדות עם הקשיים הכלכליים

במטרה להקל מעט על הקשיים, המדינה מעניקה סל סיוע לחולי סרטן. כדי לממש אותו, על החולה לדרוש את מימוש הזכויות ולכן, כשלב ראשון – עליו לדעת מהן הזכויות המגיעות לו. הזכויות מפורטות בחקיקת הכנסת ובתקנות הממשלה. להלן נפרט אודות הזכויות, ונפרט באחת החשובות שבהן – פטור ממס הכנסה לחולי סרטן.

 

פטור ממס הכנסה

כל חולה סרטן באשר הוא, זכאי לפטור ממס הכנסה למשך שנה. פטור זה משמעותי למדי, שכן חולים רבים נאלצים להפחית את היקף עבודתם עקב המחלה. הודות לפטור, הירידה בהיקף ההכנסות ברוטו, משפיעה פחות על סכום ההכנסה נטו.

חולים העומדים בקריטריונים הקבועים בחוק, יהיו זכאים לפטור רחב מזה. הם יוכלו לזכות בפטור ממס הכנסה לכל החיים ואף להחזרים רטרואקטיביים בגין תשלומי מס ב-7 השנים האחרונות. לא קל להיכנס לקטגוריית חולים זו, ללא תלות בחומרת המחלה. על כן, מומלץ להיעזר בשירותי חברה למימוש זכויות רפואיות שתדאג שתקבלו את המגיע לכם.

 

קצבת נכים

חולי סרטן זכאים לקצבת נכים מהביטוח הלאומי. ייתכן וחולי הסרטן יהיו זכאים לקצבה אף אם המחלה לא גדעה את עבודתם. בניגוד לתפיסה המקובלת אודות הביטוח הלאומי, כגוף מסורבל ולא נגיש, עבור חולי הסרטן התמונה שונה. בביטוח הלאומי שורר יחס מיוחד לחולי הסרטן ואף תוקנו תקנות ייחודיות עבורם, כגון זו המגבילה את משך הטיפול בתביעה, מרגע הגשתה לרגע ההכרעה בה, ל-30 יום.

 

קצבאות ייחודיות

חולי סרטן הנמצאים בעיצומו של טיפול, יהיו זכאים לקצבת שירותים ייחודיים לשם טיפול במחלה. הקריטריונים לקבלת הקצבה אינם בוחנים את כושר השתכרותו של החולה אלא את מצבו במחלה וכן את אחוזי הנכות שנקבעו לו.

 

גמלת נפגעי עבודה

לעיתים, מחלת הסרטן נגרמת עקב חשיפות שונות שהיו לחולה במסגרת עבודתו. במידה וזהו המצב, החולה יהא זכאי לגמלת עבודה, אשר תעניק לו קצבה חודשית, מימון לטיפולים הרפואיים, שיקום ועוד.

 

זכויות הנובעות מביטוחים פרטיים

רובם של הישראלים מבוטחים בביטוח פרטי, בביטוח רפואי פרטי או מפרישים כסף לקרנות פנסיה. חולי סרטן יכולים לתבוע פיצויים גם מחברת הביטוח ומקרן הפנסיה, בכפוף לתנאים הקבועים בפוליסה.

חברת הביטוח תפצה את החולה בגין אובדן כושר השתכרות. גם קרן הפנסיה תעניק פיצוי באותן נסיבות והחולה יזכה לכפל פיצויים. בנוסף על כך, החולה עשוי להיות זכאי למימון הטיפול במחלה על ידי מבטחת הבריאות שלו.

 

לסיכום

חולי סרטן סובלים, מלבד ממחלתם, מקשיים כלכליים. כדי להקל במעט מהקשיים, לחולי הסרטן שלל זכויות המוענקות מהמדינה ומחברת הביטוח. העיקריות שבהן, הן פטור ממס הכנסה, קצבה או גמלת הכנסה, פיצויים בגין אובדן כושר השתכרות וכן מימון הטיפול הרפואי. לסיום, נאחל לכולם – רק בריאות!

מטבעות

 

 

תוכן עניינים
שתפו עכשיו
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
פטיש
פלילי וחוק
5 טיפים לבחירת עו"ד מקרקעין

עורכי דין בתחום המקרקעין מספקים ייעוץ וייצוג משפטים בכל הקשור בחוקי תכנון ובנייה, פינוי בינוי, רכישה ומכירה של נדל"ן מיסוי מקרקעין וכן בשאר הנושאים הקשורים בנדל"ן. בעת פנייה ושכירת עו"ד

מתנה לאישה
מתנות
בעיות עם האישה? כדאי שתקרא

כל זוג עובר משברים, ויכוחים או ריבים שנפתרים לבסוף בצורות ודרכים שונות. אחת הדרכים לפייס את האישה היא לרכוש לה מתנה קטנה וכמובן לשאת באחריות על מנת שהריב לא יתפתח

רפואה פרטית ראשית
בריאות
רפואה פרטית מול רפואה ציבורית

כאשר מדובר בשירותי רפואה, אין ספק שאנחנו נרצה לקבל את האוב ביותר עבור עצמינו ועבור היקרים לנו. אז מתי יהיה נכון לפנות לשירותי הרפואה הפרטית בישראל? יתרונות רפואה פרטית אל