5 טיפים לבחירת עו"ד מקרקעין

עורכי דין בתחום המקרקעין מספקים ייעוץ וייצוג משפטים בכל הקשור בחוקי תכנון ובנייה, פינוי בינוי, רכישה ומכירה של נדל"ן מיסוי מקרקעין וכן בשאר הנושאים הקשורים בנדל"ן. בעת פנייה ושכירת עו"ד בתחום חשוב לוודא מספר דברים, לפניכם 5 טיפים לבחירת עו"ד מקרקעין

מתי כדאי לפנות לעורך דין מקרקעין

קיימים סיכונים רבים בשוק המקרקעין לכן כדאי לפנות לעורך דין לפני ביצוע של כל פעולה הנוגעת למכירה או רכישה של מקרקעין. אמונה רווחת בציבור היא שהפנייה לעורך דין צריכה להיעשות רק לאחר שסוכמו עיקרי הנושאים בין הרוכש והקונה, אולם חשוב ביותר שעורך דין ילווה את התהליך מתחילתו ועד סופו.

עורך דין אשר ילווה את התהליך מתחילתו יפחית את הסיכונים המוטלים על הלקוח שלו ויוביל לכך שתוכלו לבצע את העסקה בראש שקט.

היסטוריה מקצועית של עורך הדין למקרקעין

כאשר פונים לעורך דין למקרקעין, במיוחד במקרים מסובכים ובעיתיים חשוב לבדוק מה ההיסטוריה התעסוקתית שלו. כמה לקוחות שירת, כמה עסקאות סגר וכן לבקש המלצות מלקוחות שעבדו עמו.

כמו כן, חשוב לוודא שאין תלונות חוזרות על עורך הדין בפורומים השונים של עריכת הדין, מחקר מקדים יכול למנוע תקלות ומפח נפש.

תחום ההתמחות של עורך הדין למקרקעין

חשוב לוודא שתחום ההתמחות של עורך הדין הוא אכן מקרקעין, נוטים לחשוב שעורך דין הוא עורך דין, אולם הנחה זאת שגויה מיסודה. אדם עם בעיות באף יילך מן הסתם לרופא אף אוזן גרון, הוא לבטח לא יילך לרופא עיניים. בהתאם, גם בתחום עריכת הדין להתמחות יש חשיבות כבדת משקל.

בדיקות מקדימות אותם צריך לבצע עורך דין למקרקעין

על עורך הדין למקרקעין לבצע מספר פעולות בסיסיות. עורך דין שלא יבצע את הפעולות הללו איננו מקצועי ולא כזה שנמליץ לעבוד איתו. הבדיקות הינן:

בדיקת ההיסטוריה של הנכס ווידוא שכל תוכניות הבנייה של הנכס מאושרות אצל גורמי התכנון המתאימים. כמו כן, על עורך הדין לוודא שאין חריגות בנייה שעלולות לסבך את הרוכש.

עורך הדין צריך לוודא שאין גורמים אחרים שטוענים לבעלות על הנכס אותו אתם מעוניינים לקנות, קרו בעבר מקרים שרוכשים קנו נכס שלא היה בבעלותו של המוכר. בדיקה כזאת יכולה למנוע הליך משפטי ארוך וסבוך לרוכש.

פעולות אותן עורך הדין צריך לבצע מיד עם סגירת העסקה

מיד עם סגירת העסקה יש לרשום הערת אזהרה לטובת הרוכש כדי להבטיח שהנכס לא יימכר פעמיים, ישנם עורכי דין שאינם מבצעים את הפעולה הבסיסית הזאת ובכך חושפים את הלקוחות שלהם לסיכון משמעותי.

על עורך הדין לוודא כי הנכס יועבר בפועל אל הלקוח ברשות מקרקעי ישראל ולוודא כי המוכר יפקיד ייפוי כוח לביצוע הפעולה הזאת בעת החתימ על החוזה. באופן זה עם ביצוע התשלום הרישום יעבור באופן מיידי ללקוח.

בחירת עורך דין מקרקעין היא תהליך חשוב אותו יש לבצע בזהירות ובשום שכל. הטיפים שלעיל יסייעו להכרעי האם ביצעתם את הבחירה הנכונה ובנוסף יספקו לכם כלים לפיקוח על עורך הדין שבחרתם.

תוכן עניינים
שתפו עכשיו
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
מטבעות
פיננסים
מה עדיף להיות – שכיר או עצמאי? והאם יש פתרון ביניים

עובדים מקבלים הכנסה והטבות יציבות מרבית הטיעונים בעד להיות עובד שכיר מתמקדים במשכורות הקבועות וההטבות הנוספות, כגון ביטוח בריאות וחופשות בתשלום. אלה דברים שעצמאים צריכים לשלם בעצמם, ולחשב את התעריפים

טבע
טיפים שימושיים
קרקע חקלאית שמיועדת למכירה האם זה בטוח?

.מתלבטים לגבי רכישה של קרקע חקלאית לאור הסיכון? באמצעות חברת אפיקים רוזנטלר תוכלו לבצע השקעת נדל"ן חכמה ומשתלמת. כל הפרטים – במאמר הבא רכישת קרקע חקלאית – האם זה בטוח?

דוכן בשר
אירועים ומופעים
מהם היתרונות של דוכני מזון לאירועים?

חשבתם כבר על כל הפרטים שמרכיבים את האירוע הקרוב שלכם? החלטתם איפה הוא יתקיים ואת מי בדיוק תזמינו? אם כך, ברור מדוע אתם צריכים עכשיו לתת את הדעת גם על

כסאות בר
עיצוב הבית
במה תלוי המחיר של שיש דקטון

שיש דקטון, הוא משטח הנקרא גם גרניט פורצלן, המיוצר בספרד, על ידי חברת קוסטנטינו, בטכנולוגיה ייחודית המשלבת 20 מינרלים שונים. משטחים אלו, מגיעים במספר עוביים שונים, ובמגוון גמורים המאופיינים בקו