ייעוץ משפטי בנושא הטרדה מינית – למה הוא חשוב?

הטרדה מינית היא חלק מנושא רחב שיש לו השלכות משפטיות וחוקיות משמעותיות מאוד. במאמר הבא נסביר עם מי אפשר להתייעץ לגבי סיטואציות מן הסוג הזה, מה מאפיין הטרדה מינית לעומת עבירות פליליות אחרות ולמה כדאי לערב עורך דין כמה שיותר מוקדם

התייעצות עם עורך דין היא חלק בלתי נפרד מהטיפול בכל סוגיה משפטית. עם זאת, יש סוגיות רגישות מאוד שבגלל הרקע שלהן גם גברים וגם נשים לא תמיד ממהרים לפנות לייעוץ משפטי. בהקשר הזה, אין ספק שהדוגמא הכי בולטת היא של הטרדות מיניות.

 

מה המטרה של התייעצות עם עורך דין?

כאן המקום להסביר שהמטרה של התייעצות עם עורך דין היא להגן על האינטרסים של הלקוחות. במילים אחרות, ייעוץ משפטי כמו של עו"ד דורון ויינרייך למשל חשוב כי הוא מאפשר לנו לבחון כל מקרה לגופו, לדעת מה מגיע לנו על פי החוק ולקבל כלים שיאפשרו לפעול ישירות מול בתי המשפט או רשויות המדינה. בזכות ייעוץ משפטי, יש סיכוי גבוה יותר שהאשמים יעמדו לדין ושהנפגעים יקבלו את הפיצוי שמגיע להם.

 

למה להתייעץ דווקא עם עורך דין?

השאלה המתבקשת היא האם יש הבדל בין ייעוץ משפטי בנושא הטרדה מינית, לבין שירותי ייעוץ שיכולים להינתן לנו מול בעלי מקצוע אחרים כגון פסיכולוגים, רופאים וכן הלאה. אז בהקשר הזה, צריך להבין שהחשיבות של ייעוץ משפטי נובעת מהאופן שבו הוא משפיע על התנהלות המשפט עצמו. אם רוצים לבסס כל טענה מרכזית באופן שיעלה בקנה אחד עם האינטרסים שלנו, הדרך היחידה לעשות את זה תהיה לערב עורך דין.

 

מה כדאי לשאול את עורך הדין?

ייעוץ משפטי בנושא הטרדה מינית חשוב כי הוא מאפשר לנו לדעת מתי ואת מי אנחנו יכולים לתבוע. חוץ מזה, הוא חשוב כי בעזרתו ניתן לקבל מידע אמין על הסוגייה ולרכז תחת קורת גג אחת את כל התשובות לשאלות הנפוצות. מעבר לכך, זה שירות חשוב כי במסגרתו אנחנו יכולים לשאול את עורך הדין לגבי כל הסוגיות הרלוונטיות שכבר נדונו בתיקים אחרים. על בסיס המידע הזה, יש סיכוי גבוה יותר שנשיג את מטרתנו.

 

כמה עולה להתייעץ עם עורך דין?

אי אפשר לדבר על החשיבות של ייעוץ משפטי בנושא הטרדה מינית בלי להזכיר את הנושא של שכר טרחה. על פניו, שכר הטרחה שאותו גובה עורך הדין עלול להפוך את ההוצאה הכלכלית לכבדה מדי. אבל בפועל, צריך להסתכל על שכר הטרחה כהשקעה משתלמת ולא כהוצאה רגילה.

 

מה מאפשר החוק?

בסופו של דבר, החוק בישראל קובע במפורש מהי הטרדה מינית וכיצד ניתן להילחם בה. עם זאת, גם לציבור יש אחריות מסוימת והדרך לגלות אותה היא להתייעץ עם עורך דין.

הטרדה מינית

תוכן עניינים
שתפו עכשיו
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
אורי גילת עוד חדלות פירעון
עריכת דין
איך לפעול נכון במקרה של עיקול משכורת?

המתח בין נושים לבין החייבים להם, הוא אחד המתחים שחשוב מאוד לאזן בהליכים שונים לסילוק חובות. מי שאמון על סילוק החוב, בין אם הוא הממונה של ההוצאה לפועל או בית

זוגיות
למבוגרים
ויאגרה – כי מספיק להתחמק מסקס!

פתאום, בגיל ארבעים פלוס, מצאת את עצמך מתחמק ממפגשים מיניים? אין לך כבר תירוצים ודרכים להסביר את זה לאשתך? ברור לך שהיא אולי חושדת שיש לך בעיה בתפקוד המיני אבל

שואב
בעלי מקצוע
מהם השירותים שמספקת חברת ניקיון?

לאחרונה גילינו שהשירותים שמסופקים על ידי חברות ניקיון לא מסתכמים אך ורק בניקוי של משרדים או קניונים במהלך היום. ראוי לציין כי הגילוי המפתיע הזה (עבורנו לפחות) הגיע בטיימינג מצוין