כך תעשירו את עולם התוכן שלכם – סיכומי ספרים להאזנה

ספרים הם החבר הכי טוב של האדם. ספרים עוזרים לאדם לחשוב מעבר ליכולתו הנוכחית. שיפור זה מבוקש על ידי רבים ועבור האנשים שאינם אוהבים קריאה אך רוצים לזכות בחוכמה שהספר היה מציע, יש תקווה בצורה של סיכומי ספרים.

 

מהם סיכומי ספרים?

סיכומי ספרים הם תקציר הספר הוא תוכן קצר, חד וממוקד שנבחר מתוך הספר ומכסה את מהות הספר כולו. אפשר לעסוק במהות הזו ולשפר את הידע שלכם.  ספרים נכתבים על נושא מסוים ומכסים מושגים מרובים של הנושא. ספר טוב מתחיל בהקדמה לנושא, נכנס לאפשרויות רבות ובוחן את הנושא מזוויות שונות. הוא מכיל סיבות, השפעות, טבע, פרטים ספציפיים של הנושא עם טיעונים ומחשבות מרובות כדי לאפשר לקורא לחשוב על הנושא במלואו.

סיכומי ספרים מייצגים צורה קצרה את התוכן. כשמסכמים ספר כדי לחלץ את המהות, הכותב מנסה לתפוס את מהות הנושא על פי הבנתו ולהנגיש אותה עבור הקוראים. הוא מבטל  את הדוגמאות, הסיבות, ההיגיון והטיעונים הלא חיוניים כדי להגביל את מספר המילים. כתוצאה מכך, הסיכום מכיל את התוכן הממוקד.

 

היתרונות של קריאת סיכום

חיסכון בזמן

הסיכום מטבעו נעשה כדי לחסוך זמן ומכיל מידע חד על הנושא. מועיל לקוראים שאינם ילידי הארץ: כל ספר כתוב בשפה ולפעמים הקוראים אינם ילידי שפה זו. הם עושים כל כך הרבה מאמצים להבין את הנושא אבל מפסידים הרבה בגלל תרגומים שגויים, חוסר מודעות למוקד התוכן. תקציר הקריאה מאפשר לקורא להצליב את מחשבותיו ולהבין את התוכן בצורה טובה יותר.

 

מסייע בהימנעות מתוכן שאינו נדרש

יש כל כך הרבה ספרים בעולם ואפילו עם מספר חיים, אי אפשר לקרוא את כולם. סיכום לספר מאפשר לקורא לגלות מה הספר מכסה ואז אם הוא מעוניין, הוא יכול לקרוא את הספר כולו. זה כמו נסיעת המבחן לפני קניית הרכב בפועל.

 

רענון זיכרון

אם כבר קראת את הספר אבל עבר זמן מה, סיכום יכול לרענן את הזיכרון שלך כך שתוכל להיזכר בנקודות המפתח מבלי לקרוא מחדש את כולו. זה יכול להיות שימושי במיוחד אם מועדון הספרים שלך קורא ספר שקראת בעבר, או אם הספר הופך לסרט או לתוכנית טלוויזיה חדשה.

 

סיכומי ספרים להאזנה

אם אתם לא אוהבים לקרוא, או רוצים לחוות חוויית ספרים חדשה, אתם יכולים להקשיב לסיכומי הספרים. בסיכומי ספרים להאזנה אתה יכול  לשמוע כיצד מבטאים מילים קשות, תוך דילוג על הקושי בקריאת מילים לא מוכרות. ואתה יכול להאזין להם גם בזמן שאתה עושה משהו אחר, בזמן הליכה, נהיגה, ריצה ועוד. דבר שהוא  בלתי אפשרי עם ספר פיזי.

 

לסיכום

לסיכומי ספרים להאזנה יש יתרונות רבים, הם נוחים, נגישים בכל מקום בו תהיו, תוכלו לבצע פעולות נוספות תוך כדי האזנה, יחסכו לכם זמן ועוד.

איש קורא

 

תוכן עניינים
שתפו עכשיו
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
רופא מומחה
עוד באתר זה
רשלנות רפואית מחלת לימפומה

הלימפומה, מחלת הסרטן בבלוטות הלימפה, היא אחת המחלות שדורשות זיהוי כמה שיותר מקדים. בגדול, כל מחלה מצריכה זיהוי מקדים, אולם כשמדובר במחלת הסרטן הדבר אפילו חשוב עוד יותר היות וסיכויי

חלל מעוצב
עיצוב
שלושה דרכים ליצור מרחב בחדר האורחים

ייתכן ודירתכם קטנה או גדולה אמנם אתם רוצים ליצור תחשוה של מרחב בחדר האורחים של הבית שלכם. גיבשנו עבורכם רשימה קצרה של דרכים שעשויים לסייע לכם ליצור מרחב בחדר אורחים.

בטון יודאיקה לסלון
שיפוצים ובניה
מוצרי יודאיקה מבטון – כל מה שהסלון שלך צריך!

היכרות עם סוגים שונים של מוצרי יודאיקה היא השלב הראשון בדרך לשדרוג של הסלון ולעיצוב חלל הפנים. ספציפית יותר, כדאי להתמקד במוצרים מבטון שיש להם ערך מוסף ושורה ארוכה של