למה צריך ייפוי כוח מתמשך?

אדם המגיע לשיבה טובה רוצה לשלוט בענייניו באמצעות אדם אותו מינה לכך בעודו צלול דעת, על מנת לדאוג לאינטרסים שלו כאשר אינו צלול דעת יותר. מדוע צריך ייפוי כוח מתמשך ומדוע זה כדאי – על כך במאמר הבא.

 

למה צריך ייפוי כוח מתמשך?

ייפוי כוח מתמשך הוא הסכם שנעשה באמצעות עו"ד ייפוי כוח מתמשך בדרך כלל לאנשים מבוגרים שרוצים להיות בטוחים שענייניהם מטופלים במידה ויהפכו לתלותיים, יחלו בדמנציה או פרקינסון או יאבדו את צלילות דעתם. שיקול הדעת של המבוגרים במצבים כאלו אינם שיקולים נכונים ולכן חשוב שהכול יהיה כתוב בצורה מסודרת עם חתימות בעוד המבוגר צלול בדעתו. בשנת 2017 הגו את חוק ייפוי הכוח המתמשך שפותר בעיות כאלו ומאפשר הגנה אופטימלית על המבוגר.

 

מי יכול להוציא לפועל ייפוי כוח מתמשך?

רק עורך דין המתמחה בייפוי כוח מתמשך יוכל לנסח חוזה בין האדם הממנה אדם אחר לעסוק בענייניו. עד החוק בית המשפט היה ממנה אפוטרופוס לאדם המוגבל ומעניק לו ייפוי כוח ללא בחירה שלו. כיום אין צורך לערב את בית המשפט אלא לקבל את השירות מעורך דין. זאת אומרת שלאדם המוגבל יש זכות למנות את מי שהוא רוצה ולבחור על מה יהיה ממונה.

ניתן למנות קרוב משפחה או אדם אחר המקובל על האדם המוגבל שיהיה אחראי לעיזבונות שלו, לסידורי שהייה בבית אבות, לנכסיו, רכושו ואפילו על חשבון הבנק שלו. הוא ידאג גם לטיפול בכל ענייני הממנה לאחר מותו כך שלא תיווצר תקופת ביניים בה העניינים אינם מטופלים. החוזה מהווה אסמכתא שהאדם הממונה הוא האדם עליו סומך הממנה, מהן חובותיו, מהן הסמכויות שלו ושהדבר נעשה בשיקול דעת. ניתן אף למנות אדם מחליף כמייפה כוח במידה והממונה אינו יכול לבצע את המוטל עליו או לתפקד.

 

באילו תחומים מעניקים ייפוי כוח מתמשך?

האדם הממנה מייפה כוח על ענייניו יכול להחליט שהממונה יטפל רק בנכסים או רק בחשבון הבנק שלו. הוא יכול למנות אותו להעביר סכום כסף לילדיו או לנכדיו בגיל 21, לטפל רק בעניינים רפואיים ולטפל בדברים מסוימים תחת פיקוח. במידה ואין פיקוח עלולות להיווצר תקלות כמו משיכות כספים לצרכיו הפרטיים של הממונה, מכירת רכושו של הממנה וכד'. זו הסיבה שייפוי הכוח צריך להיות מנוסח בצורה מדויקת עם מועד לתוקף של ייפוי הכוח מבחינה רשמית.

בנוסף עורך הדין יוכל לסייע בייפוי כוח נוטריוני כדי שהבנק של הממנה לא ידחה את ייפוי הכוח של האדם הממונה עליו. ככל שבוחרים בעורך דין מקצועי ומנוסה בעריכת חוזי ייפוי כוח מתמשך, כך הסיכוי שיקרו תקלות הוא נמוך. לפיכך, יש לבחור בעורך דין מומלץ ואמין שיורד לפרטים הקטנים ומעניק ייעוץ אופטימלי לממנה ומסביר בצורה בהירה לממונה על תחומי אחריותו והמצופה ממנו.

ייפוי כוח מתמשך

תוכן עניינים
שתפו עכשיו
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
משקל
עריכת דין
מהן עבירות התעבורה החמורות ביותר

אין כמעט אדם בישראל בשנת 2021 שלא ביצע בשוגג (או בכוונה) עבירת תנועה כלשהי במהלך חייו. העונשים של עבירות התנועה משתנים בהתאם לחומרתן: לעיתים מקבלים נקודות, קנס כספי, או אף

בטן הריונית
בריאות
מתי מומלץ להחליף נעלי צעד ראשון לתינוק

אמנם זה ממש מפתה לרכוש אותן, במיוחד כשאתם מטיילים בין חלונות הראווה של החנויות, אבל נעלי צעד ראשון רוכשים בעיתוי הנכון. והעיתוי הוא, כמשתמע מהשם של הנעליים – כשהוא או

מנגל
אירועים ומופעים
קייטרינג בשר על האש ואסאדו גריל

אין ישראלי שלא אוהב את יום העצמאות ולא רק בגלל הסמליות והחגיגות של היום הזה, אלא בגלל שיש לנו מנהג לעשות על האש. אבל לדעת לעשות על האש זה לא

בניין מגורים
כללי
איך לנהל ועד בית בצורה נכונה?

.אם אתם מנהלים את ועד הבית ולא יודעים מה לעשות, להלן מספר טיפים אשר יאפשרו לכם לנהל את ועד הבית על הצד הטוב ביותר. כל הפרטים – במאמר הבא ניהול