מחלות שעכברים יכולים להעביר לאנשים?

מקרה שאירע לפעוטה מדרום הארץ לפני כמה ימים גרם להורים רבים ללחץ רב. שכן, רבים מהם גילו לראשונה שעכבר עשוי להעביר מחלות לנו, בני האדם. עובדה זו הייתה חדשה גם עבורנו והחלטנו לצאת ולבדוק באיזה מחלות מדובר. אנו מזמינים אתכם להישאר אתנו ולגלות מה הן המחלות האלה, ואיך אפשר להפחית את הסיכוי להידבק בהן.

 

מחלה מספר 1 שעשויה לעבור מעכבר לבן אדם – עכברת

המחלה הראשונה שכולם מדברים עליה בימים האחרונים היא עכברת. מדובר במחלה קשה שתוצאות ההידבקות שלה עשויות להביא לדלקת כרונית בכליות. החיידקים של המחלה עשויים להגיע אל בני האדם לאחר שזה הטיל את מימיו בקרבת הבית שלכם. מי שנוגעים בשאריות השתן בטעות ולא שוטפים ידיים לאחר מכן, עשויים להעביר את החיידקים ישירות אל הקיבה שלהם. ראוי לציין כי החיידקים האלה עמידים והם יכולים להישאר בשלוליות השתן של העכבר לזמן ממושך.

לוכד עכברים

מחלה מספר 2 שעשויה לעבור מעכבר לבן אדם – אבולה

סביר להניח ששמעתם לא פעם על האבולה שנחשבת למחלה קשה מאוד. היא גורמת לדימומים קשים מאזורים שונים בגוף, למשל:

  • אף
  • פי הטבעת
  • פה ועוד

לצערנו, המחלה הופצה בשנים האחרונות באזור אפריקה בגלל ששם די קשה למצוא לוכד עכברים זמין שיוכל לתפוס את העכברים הנגועים ולהעביר אותם למקום בטוח, הרחק מבני האדם.

 

מחלה מספר 3 שעשויה לעבור מעכבר לבן אדם – כלבת

סביר להניח ששמעתם לא פעם על מחלת הכלבת. יש מי שסוברים כי היא מגיעה אך ורק מכלבים, אבל האמת היא שהדבר אינו נכון. כלבת עשויה לתקוף גם חתולים ועכברים. זו מחלה שניתן להתחסן אליה (לאחר שננשכתם על ידי עכבר למשל), אבל מדובר במצב לא נעים שכדאי להימנע ממנו.

לוכד עכברים

מחלה מספר 4 שעשויה לעבור מעכבר לבן אדם – דבר

יכול להיות שחשבתם שהמחלה הזו עברה מן העולם, אבל האמת שהיא עדיין כאן. המחלה עשויה לעבור מעכבר לאחר שהוא נשך אתכם. כדאי שתדעו שהיא מגיעה בכלל מפרעושים וחיות אחרות שמוצצות את הדם של העכבר ותוך כדי הפעולה, הן מעבירות לו חיידקים מסוכנים.

 

איך אפשר להפחית את הסיכויים להידבק במחלות אלה מעכבר?

ניתן להפחית את הסיכויים בהידבקות במחלות השונות. הפתרון היעיל ביותר הוא להסתייע בגורם מקצועי כמו לוכד עכברים שיגיע ללכוד את העכבר שמסתובב בקרבת הבית שלכם. אם ראיתם שאריות שתן או צואה של עכבר בקרבת מקום, כדאי שתפנו בהקדם לגורם מקצועי שיתפוס את בעל החיים הסורר וייקח אותו מהמקום, כדי שאתם תוכלו להיות בטוחים.

 

לסיום

עד כאן המדריך שאפשר לכם לדעת מה הן המחלות שעכברים יכולים להעביר לאנשים. בשלב זה, יש בידיכם את כל המידע החיוני, כך שעליכם רק להעביר אותו הלאה לאחרים שמתעניינים בנושא. נאחל לכם שלא תדעו את המחלות הללו לעולם ושתהיו בריאים.

לוכד עכברים

תוכן עניינים
שתפו עכשיו
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
עו"ד
עורך דין נזיקין
נגרם לך נזק פיזי? כיצד לגשת לתביעה?

נזק פיזי יכול להיגרם מכול מיני סיבות ונסיבות ומסתבר שבמקרים שכאלו חשובה מאוד הסיבה שבגללה נגרם הנזק להמשך התהליך המשפטי שאפשר לבצע בעקבותיו. אם נגרם לכם נזק פיזי הדבר הכי

מגדת עתידות קוראת את הון ידו על השולחן
כללי
10 טיפים חשובים לפני שמזמינים אמן חושים

הופעה של אמן חושים תמיד מצליחה להותיר אותנו המומים ופעורי פה, כך שאין פלא שמדובר באחת מההופעות המבוקשות והפופולאריות ביותר. בכדי להבטיח הנאה מרבית ואירוע חווייתי ויוצא דופן, כדאי להיערך

ארנפלד סוכנות ביטוח
ביטוחים
מהם 5 הביטוחים הנפוצים ביותר?

יש ביטוחים מוכרים יותר ויש ביטוחים מוכרים פחות. ביטוח שלא מוכר הוא לא בהכרח ביטוח לא נצרך, פשוט יש חשובים ממנו. סיקרנו כאן עבורכם את המידע על הביטוחים הנפוצים ביותר.