5 סוגי משלוחים שצריך להכיר

כחלק משרשרת האספקה והלוגיסטיקה של כל מוצר או שירות שקיים במשק, בעלי המוצר חייבים להשקיע משאבים רבים, כמו גם מאמצים רבים, על מנת להעביר את המוצרים שלכם לידיים של הלקוח הסופי. תהליך ההפצה כולו, חייב להיות תהליך יעיל, הן מבחינת לוחות זמנים והן מבחינת הגנה על איכות המוצרים לאורך הדרך. מסיבה זו בדיוק, כבעלי חברות אתם רוצים לערוך סיעור מוחות עוד לפני שאתם בוחרים את חברת השילוח, על מנת להבין את הצרכים של המוצרים שלכם. לאחר שבחנתם את הצרכים אתם חייבים להכיר את כל שירותי השילוח שקיימים כיום ומאפשרים לכם להעביר את המוצרים לקונים. בכדי לסייע לכם להגיע להחלטה הנכונה בנוגע לחברת השילוח, אספנו לכם את חמשת סוגי השירותים המרכזיים בעולם השילוח כיום. כך שאתם רק צריכים לבחור את השירות שמתאים לעסק שלכם.

 

מהם חמשת סוגי משלוחים שכל בעל עסק חייב להכיר

בבואכם לבחור את שירותי המשלוחים בהם תעשו שימוש בחברה שלכם אתם רוצים להכיר את כל שירותי המשלוחים הקיימים בשוק, והם:

  1. מהיום להיום – חברות השילוח השונות, כמו גם חברת דואר ישראל, מכירות בצורך של אנשים רבים להעביר מסמכים וחבילות בבהילות ממקום למקום. למשל, כאשר מדובר במסמכים משפטיים או בחומרי תרופות וטיפולים אשר חייבים להגיע ליעדים במהירות האפשרית. אין לכם אפשרות לחפש שירות משלוחים פנוי, ולהמתין עד שיגיעו לאסוף את החבילה. אתם חייבים להסתייע בשירותים של חברה אשר מכירה בדחיפות. שירותים אלו מגיעים בהתראה של שעות ובאופן מידי, ללא תהליך של מיון ובליווי אישי של השליח עד למסירה אצל הצד המקבל. למידע נוסף על חברת שליחויות מהיום להיום לחץ כאן.
  2. היום למחר – משלוחים ברמת דחיפות גבוהה מאוד, אך לא קריטית יכולים להישלח בטווח של 24 שעות. כך שאם אתם רוצים להעביר ללקוח הזמנה דחופה או לקבל החזרות של פריטים תקולים, אתם יכולים לעשות זאת בטווח יום עסקים אחד. את המשלוח במרבית הפעמים אוסף שליח על רכב ומעביר אותו למרכז המיון של החברה. למחרת בבוקר עם יציאת רכבי הפיזורים החבילה מגיעה ליעדה ואתם יכולים להיות סמוכים ובטוחים שהיא הגיעה בשלום על ידי דרישת אישור מסירה מהמקבל.
  3. משלוח בזק – משולחי בזק נהוגים בדרך כלל בעולמות העסקיים השונים. כאשר אתם רוצים להעביר מהירות, וללא כל דיחוי חומרים מבניין משרדים אחד למשהו בתוך החברה, ואתם רוצים לעשות זרת בצורה דיסקרטית, אתם יכולים לפנות לחברות אשר מתמחות בשירותי שליחויות אלו. החברות אוספות בו במקום את המשלוח ומעבירות אותו במיידי למקבל. רמת החשאיות נשמרת ואתם יכולים להיות בטוחים שהחוזים או העניינים המקצועיים שלכם ישמרו פרטיים.
  4. שירותי הפצה – חברות מזון וסוחרים קמעונאים נדרשים להעביר בכל יום ביומו כמויות סחורה גדולות מאוד לכל רחבי הארץ. בכל בוקר פוקדים את המרכולים בישראל רכבים ההפצה ומעבירים את הזמנות המוצרים ללקוחות. כך שאם אתם מעוניינים להפיץ מוצרי חומריים בכמויות גדולות, אתם חייבים להשקיע בשירותי הפצה מיומנים. 
  5. משלוחים עד 10 ימי עסקים – משלוחים שאינם דחופים ויכולים לסבול דיחוי, עוברים תהליך סינון ומיון ארוך יותר. כאשר מדובר במשלוחים של מוצרים אינטרנטיים אשר יש לכם צורך לייצר באופן אישי, אתם לא חייבים למצוא את שירות השליחויות היקר ביותר על מנת לספק את הצרכים של הלקוחות שלכם.

 

בוחרים את שירות המשלוחים המנצח לעסק שלכם

כאשר אתם מעוניינים לבחור את שירות המשלוחים הטוב ביותר לעסק שלכם, אתם ורצים ליצור לקונים חוויה מושלמת שתחתום את העסקה ותגרום להם להשקיע במותג שלכם שוב ושוב. מסיבה זו בדיוק חשוב לתת את הדעת על כל תהליך השילוח ולמצוא את השירות אשר יענה על כלל הצרכים שלכם. ראשית, התייחסו לזמן המשלוח הרצוי לכם. אם אתם עובדים בדרך קבע עם שירותי משלוחים, ורוצים להעניק לקונים באתר שלכם את השירות האיכותי ביותר, דיוק בזמן המשלוח הוא חיוני. שנית, מומלץ לבחור בשירותי משלוח אשר מציעים לכם ולקונים שלכם לקבל מספרי מעקב. כך הקונים יוכלו להרגיש שהם מעורבים בכל שלב ויכולים לשנות את מועד הפגישה עם השליח או לשנות את מיקום השליחות. 

חברת שליחויות

מיותר לציין, כי אתם רוצים לבחור בשירותי משלוח כדי להעביר חפצים כבדים או גדולים כמו שמשיות מעץ כדאי מאוד לבחור בחברת שליחויות שיהיו אמינים מאוד. בייחוד כאשר מדובר בסחורה יקרה ברמה הכספית, אתם חייבים לוודא כי היא תהיה מוגנת לאורך כל תהליך ההפצה. ישנם שירותים מיוחדים, אשר מלווים בצוותי אבטחה מתאימים למוצרים כמו תכשיטי יוקרה או יצירות אמנות. התאמה מקסימלית של שירותי ההפצה והשילוח מעלה את קרנו של המותג שלכם ומאפשר לכם ליצור רמה גבוהה מאוד של שירותים. 

 

שירותי משלוחים בין לאומיים

כאשר יותר ויותר בעלי עסקים וחברות מישראל יוצרים קשרים עם גורמים שונים ברחבי העולם, עולה באופן אוטומטי הצורך לפנות לשירותי חברות השילוח אשר פועלות בזירה הבין לאומית. ניתן כיום להעביר סחורות כבדות דרך שירותים ימיים, תוך שאתם חוסכים בעלויות השילוח ושומרים על הסחורה בטוחה לאורך כל התהליך. לעומת זאת, כאשר אתם צריכים להעביר סחורות במהירות מעבר לים אתם חייבים להשתמש בשירותי משלוח אוויריים. אמנם עלותם של שירותים אלו גבוהה יותר, אך תוך מספר ימים מועט, הלקוח שלכם מקבל לדלת הבית את מוצר כאשר הוא באריזה מקורית וללא פגמים.

בכל הנוגע לעולם השילוח אתם צריכים לעשות את הבחירות שמתאימות לצרכים של הלקוחות שלכם, תוך הכירות עם המוצרים שלכם והתדירות בה אתם נדרשים להשתמש בשירותי שילוח. רק יצירת איזון מושלם בין כל הגורמים תאפשר לכם לצמצם הוצאות בתחום עיסוק זה ולהביא למצב בו אתם שומרים על הרווחים ועדיין משתמשים בשירותים חיוניים לכל עסק בתדירות המתאימה לכם.

תוכן עניינים
שתפו עכשיו
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
מדריך בידור טוב 2023
אירועים
איך לבחור בידורית טובה? [ מדריך 2023 ]

הסתבר לנו ממש לאחרונה כי המדריך שהוצאנו לקראת שנת 2022 בנוגע לבחירה של בידורית טובה אפשר לקוראים רבים שלנו לבחור את הבידורית החדשה שלהם. הדבר גרם לנו להבין כי יש

סעיף בוררות
עריכת דין
מהי משמעות החתימה על סעיף בוררות?

גופים מסוימים מוצאים את עצמם מקיימים קשרים כלכליים שונים באמצעות הסכמות שונות. במקרים רבים יכולות לצוץ מחלוקות בין שני הצדדים. סעיף בוררות הוא הסכם מקדים בין שני צדדים, הקובע כי

מדד נתוני לקוח
עוד באתר זה
סקר שוק

בבואנו לרכוש מוצר מכל קטגוריה שהיא- רכב, בית, מכונת כביסה, מלפפון או שמן זית, אנו נוהגים לעשות סקר שוק. באמצעות סקר השוק אנו יכולים להבין מהו המוצר האטרקטיבי ביותר עבורנו,

הובלות קטנות במרכז
עיצוב
הובלות קטנות במרכז

גם אם לא מדובר בהובלות של מפעלי ענק, ואתם סך הכול צריכים להוביל מזנון או מקרר בינוני, עדיין כדאי להסתייע בשירותי הובלות מקצועיים. הובלות מקצועיות הן הובלות שנעשות על ידי