עושים סדר בבלגן – מהי תאונת דרכים?

ההגדרה של תאונות דרכים במדינת ישראל היא גמישה, וכוללת בתוכה כל פציעה שבה מעורב רכב ממונע. אז מה מונע מנפגעים בתאונות דרכים לקבל את הפיצויים שמגיעים להם

עשרות אלפי ישראלים נפגעים בכל שנה בתאונות דרכים, שכבר מזמן נחשבות למכת מדינה. כמעט כל אדם מבוגר בארץ היה מעורב באופן זה או אחר בתאונת דרכים במהלך חייו, בין אם הוא נהג או ישב במושב הנוסע. בגלל שמדובר בתופעה נפוצה כל כך, רובנו כנראה מניחים שאנחנו יודעים מהי ההגדרה של תאונת דרכים, ושנדע לזהות תאונת דרכים אם נראה אחת. אם האם זה באמת כך? לעתים נדירות, נפגעים בתאונות דרכים אפילו לא יודעים שמה שקרה להם נחשב לתאונת דרכים, מה שעלול למנוע מהם לקבל את הפיצויים שמגיעים להם. בכתבה הזאת נבין אחת ולתמיד מהי תאונת דרכים, וכיצד ניתן לקבל פיצויים במקרה של תאונת דרכים.

 

איך מגדירים תאונת דרכים?

החוק במדינת ישראל מגדיר תאונת דרכים כפציעה שבה היה מעורב רכב ממנוע – כמו רכב פרטי, אוטובוס, קטנוע, אופנוע ועוד. גם תאונות שבהן מעורבות משאיות או טרקטורים יוגדרו כתאונת דרכים.

עד כאן החוק היבש, אך בתי המשפט בארץ לפעמים מרחיבים את ההגדרה של תאונת דרכים על מנת לכלול בטוחה גם תאונות שבהן היו מעורבים מכשירים שלא נחשבים לכלי רכב (למשל, מלגזות), או מצבים בהם הרכב שהיה מעורב בתאונה לא היה מונע – למשל, תאונה שהתרחשה בעת יציאה או כניסה לרכב חונה, או בעת טיפול ברכב דומם.

המשמעות של זה היא שההגדרה של תאונת דרכים יכולה להיות תקפה למצבים מגוונים, ולכן אם חס וחלילה נפגעתם בתאונה שבה היה מעורב כלי רכב – כדאי לבדוק אם אתם זכאים לפיצויים.

 

עברתי תאונת דרכים – האם מגיעים לי פיצויים?

תאונת דרכים היא חוויה קשה, שעלולה להותיר במי שעברו אותה נזקים לטווח הרחוק – בין אם מדובר בנזקים פיזיים, כאבים או חס וחלילה נכות, ובין אם מדובר בנזק נפשי שיכול להתבטא בפוסט טראומה. ביטוחי רכב מכסים את האפשרות של פציעה בתאונות דרכים, ולכן, על הנייר, מי שנפגע בתאונת דרכים יכול לתבוע פיצויים.

עם זאת, חשוב לזכור שחברות הביטוח לא ממהרות לשלם כספי פיצויים, והן יעשו מאמץ כדי למצוא הצדקות לא לשלם או לעכב את התשלום. במקרים בהם התאונה לא תוגדר כתאונת דרכים על פי החוק היבש, למשל, אם הרכב שהיה מעורב לא היה מונע – חברת הביטוח עלולה להשתמש בפרט מידע זה כדי להימנע מהתשלום.

 

מה תפקידו על עורך דין תאונות דרכים?

כשבאים לתבוע פיצויים מחברת ביטוח, כדאי להיעזר בעורך דין מומחה עם ניסיון בתיקי תאונות דרכים. עורך דין טוב יוכל לסייע לכם להתנהל בצורה הנכונה במהלך התביעה, כך שתקבלו את מלוא הפיצויים שמגיעים לכם. לפרטים נוספים בקרו באתר: https://pitzuim.co.il

תוכן עניינים
שתפו עכשיו
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
טיפים למטייל
טיפים לחו"ל לזוג הדתי

אם בעבר טיסה לחו"ל הייתה יקרה אך גם מורכבת מבחינת הציוד שהיה צריך לקחת, כיום ניתן באופן קל ופשוט לטוס לחו"ל בראש שקט וליעדים החמים ביותר בעולם – באמצעות חברת

בעל חיים
בעלי חיים
האם יש אוכל טבעי לכלבים שהוא יבש

בשנים האחרונות עולה המודעות של בעלי הכלבים להאכיל את כלביהם במזון בריא ותזונה מסודרת עם התמדה בפעילויות גופניות עבורם. ככל שכלבינו בריאים יותר כך הם תהיה להם יותר אנרגיה והם