פרילנסר? המדריך להתנהלות פיננסית נכונה

אוהב את החופש שלך, ומעדיף לא לעבוד כשכיר?

עבודה כפרילנסר היא בחירה מצוינת. אך בחירה זו היא לא קלה, ודורשת המון כוח רצון ומשמעת עצמי, כמו גם עם דרישה לאחריות כלכלית יותר גבוהה.

עליכם לוודא שאתם שומרים על מצב כלכלי יציב, ומתנהלים בצורה טובה.

נפרט כאן כמה טיפים שיעזרו לכם להתנהל בצורה נכונה, ולהמשיך את דרככם העצמאית.

 

חשבו כראוי את התעריף שלכם

התעריף השעתי הבסיסי = (המשכורת השנתית + ההוצאות השנתיות + הרווח השנתי) \ מספר השעות השנתיות. אך לפני שאתם קובעים את התעריף שלכם לפי החישוב הזה, עליכם לבדוק האם זה אכן החישוב המתאים ביותר עבור העסק שלכם. צריך לחקור את היתרונות והחסרונות של קבלת תשלום שעתי, לעומת תשלום עבור פרויקט, עבור יום עבודה או חבילות תשלום שונות.

 

תמיד עבדו עם חוזה

חוזה מבטיח לפרילנסרים מספר דברים: את התעריף שסוכם בינך לבין הלקוח, את הקריטריונים והיקף הפרויקט, דדליין לסיום הפרויקט, שינויים או ביטולים בפרויקט ופיצויים. חוזים גם מסייעים בהגנה מבעיות משפטיות שונות, חוסר הסכמה בינך לבין הלקוח וגם עוזרים להבטיח שתקבל את השכר הראוי עבור עבודתך. ניתן למצוא באינטרנט חוזים לדוגמה, שתוכלו לבסס עליהם את החוזה שלכם לעבודתכם הבאה.

 

קבלת פיקדון מראש

זה לא קל להיות לבד, ללא "גב", כמו שאתם מקבלים בעבודה שכירה. אז עליכם לוודא כי אתם אכן מקבלים שכר על עבודתכם הקשה. לפני שאתם מתחילים עבודה עם הלקוח, קבלו ממנו פיקדון. ניתן לעשות זאת בכמה דרכים: קבלת שליש מהשכר מראש, שליש באמצע הפרויקט ושליש בסיומו, או לחילופין לבקש סכום בסיסי, או לבחור אחוז אחר מהתשלום שמתאים ביותר לעסק שלכם.

 

כללו את המיסים בתעריף

מחויבויות המס שלכם בתור פרילנסרים חייבות להיות חלק מקביעת המחירים שאתם דורשים עבור עבודתכם. זכרו שעליכם לכלול בתמחור ביטוח בריאות, ביטוח לאומי ותנאים סוציאליים אחרים שונים. יש לזכור גם להפריש כספים לפנסיה, ומומלץ לדעת גם מראש איפה כל כספי הפנסיה שלכם נמצאים. ניתן להשתמש עבור כך בכלים אינטרנטיים כמו הר הכסף.

 

שמרו על לוח זמנים מסודר

זה נשמע דבר פשוט, אבל פרילנסרים רבים יודעים שזה לא פשוט כמו שזה נשמע. לכן חשוב מאוד לתכנן את לוח הזמנים שלכם ולדבוק בו. עבודה מהבית יכולה לכלול גם הסחות דעת רבות, ניתן למצוא מקום שבו יותר נוח לכם לשבת ולעבוד, ואף לקיים בו פגישות. יש מתחמי עבודה שיתופיים שונים ברחבי הארץ שיכולים להוות פתרון לבעיה זו. קביעת לוח זמנים מסודרת יכול לאפשר לכם להספיק את הדדליינים שלכם, לתת לכל לקוח את הזמן ותשומת הלב הנדרשת, ואיזון נכון בין החיים הפרטיים לעבודה.

 

להיות מומחים בתחום שלכם ולמצוא לקוחות נוספים

תוהים איך להשיג לקוחות חדשים? עליכם ליצור לעצמכם תדמית של מומחה בתחום בו אתם מתעסקים, ולחלוק את הידע שלכם עם כל מי שמוכן להקשיב. יש מספר דרכים באמצעותם תוכלו לשווק את עצמכם ואת כישוריכם המיוחדים, עם עלות קטנה או ללא עלות כלל:

  1. נטוורקינג אישי – לגרום ללקוחות שלכם להעביר את המידע עליכם לקולגות או לחברים.
  2. יצירת בלוג – בו תחלקו את הרעיונות שלכם, ותציגו פרויקטים שונים ומרשימים שביצעתם.
  3. תחזוקת רשתות חברתיות – חשוב לעדכן אותן באופן תדיר ולשמור על נוכחות פעילה ברשת.
  4. השתתפות באירועים בתחום – חשוב להגיע לכנסים בנושא בו אתם עוסקים, ואף לפעול על מנת לנאום בהם.

אנו מקווים שהטיפים האלו יעזרו לכם בהתנהלות העתידית כפרילנסרים.

 

חתימה על חוזה

תוכן עניינים
שתפו עכשיו
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
עו
עורך דין נזיקין
נגרם לך נזק פיזי? כיצד לגשת לתביעה?

נזק פיזי יכול להיגרם מכול מיני סיבות ונסיבות ומסתבר שבמקרים שכאלו חשובה מאוד הסיבה שבגללה נגרם הנזק להמשך התהליך המשפטי שאפשר לבצע בעקבותיו. אם נגרם לכם נזק פיזי הדבר הכי

איפור
בריאות
סקירה על מוצרי הטיפוח של חברת מורז

במקרה והחלטתם לשנות את הקוסמטיקה היומיומית שלכם לקוסמטיקה טבעית, הגעתם למקום הנכון. הכירו: חברת מורז. חברת מורז הינה חברה של מוצרי קוסמטיקה טבעית המבוססת על צמחי מרפא, הדואגת להביא את

דפים מודפסים
כללי
בית דפוס בתל אביב

מחפשים את בית הדפוס המוביל בתל אביב? יש לנו את המקום בשבילכם, והוא משנה את כל מה שחשבתם לגבי הדפסה. בית דפוס – כיצד נדע באיזה לבחור? אין ספק כי