קרטוקונוס כל הטיפולים הלא פולשניים

קרטוקונוס הינה מחלה הפוגעת בכ-0.1% מהאנשים בישראל, אשר גורמת לפגיעה בצורתה של הקרנית ולשיבושים בראייה.

למחלה זו ישנם מספר טיפולים אפשריים אשר בולמים את התקדמות המחלה ומשפרים את רמת הראייה.

במאמר זה נסקור מהי מחלת הקרטוקונוס, מהם הסימפטומים שלה ואילו טיפולים לא פולשניים קיימים עבורה.

 

מהי מחלת הקרטוקונוס

המילה קרטוקונוס מקורה ביוונית והיא מורכבת משתי מילים: קרטו – קרנית, קונוס – חרוט. מחלת הקרטוקונוס גורמת לעיוות בצורתה הכדורית של הקרנית וגורמת לה לקבל צורה חרוטית מעט, ומכאן שמה. אגב, בעברית המחלה קרויה "קרנית חרוטית". גורם המחלה אינו ידוע בוודאות אולם משערים כי מדובר ברכיב גנטי.

 

סימפטומים למחלת הקרטוקונוס

כאמור לעיל מחלת הקרטוקונוס פוגעת בצורתה של הקרנית, ועל כן היא פוגעת באיכות ראייתם של הלוקים בה. אנשים הלוקים במחלה זו מתלוננים על ראייה מעוותת בשולי שדה הראייה, הילות סביב מוקדי אור, קושי בזיהוי גבולות (במיוחד בעצמים בעלי ניגודיות גבוהה), ובמקרים קשים אף ראייה כפולה וראיה תלת מימדית לקויה.

 

טיפולים לא פולשניים

הרכבת משקפיים

במקרים קלים של מחלת הקרטוקונוס ניתן להשתמש במשקפיים בעלי צילינדר (אסטיגמציה) אשר מאזנים את העיוות של העין ומאפשרים ראיה תקינה. פתרון זה אפשרי בשלבים קלים בלבד של המחלה כאשר העיוות אינו עוצמתי.

 

הרכבת עדשות מגע רכות

טיפול נוסף במחלת הקרטוקונוס הינו שימוש בעדשות מגע רכות העשויות מסיליקון. עדשות אלו הינן נוחות יותר באופן יחסי מעדשות קשות ועל כן יש המעדיפים להשתמש בהם. עדשות אלו צריכות להיות מותאמות אישית עבור עינו של המטופל ועל כן הן יקרות יותר מעדשות רגילות. השימוש בעדשות רכות אפשרי רק כאשר העיוות אינו חמור, ובמידה והמחלה מתפתחת יש לחפש טיפולים אחרים.

 

הרכבת עדשות קשות – סקלרליות.

עדשות מגע סקלרליות הינן עדשות קשות, רחבות באופן יחסי, הלוכדות מעט נוזל בין העדשה לקרנית. נוזל זה מעביר את האור בצורה חלקה יותר מהקרנית הפגועה וכך הוא משפר את ראייתו של המטופל. השימוש בעדשות אלו אפשרי גם כאשר העיוות חמור באופן יחסי, אם כי יש הטוענים כי השימוש בהן אינו נוח. גם עדשות אלו צריכות להיות מותאמות בצורה אישית על פי צורת הקרנית הייחודית של המטופל, ולעיתים נדרשים מספר ניסיונות עד שמקבלים את ההתאמה המושלמת.

 

הרכבת עדשות מסוג פיגיבק

עדשות מסוג פיגיבק הינן למעשה צירוף של שתי עדשות בכל עין – העדשה המונחת על העין הינה עדשה רכה המרפדת את האזור ועל גביה מונחת עדשה נוספת מחומר קשה המתקנת את העיוות האופטי. שימוש בעדשות אלו הינו נוח יותר מעדשות קשות, אולם הוא דורש טיפול בשני סוגים שונים של עדשות אשר לכל אחת מהן צורות טיפול ותחזוקה שונות.

 

הרכבת עדשות היברידיות

עדשות היברידיות הינן למעשה שילוב של עדשה קשה ועדשה רכה יחד – החלק הפנימי של העדשה עשוי מחומר קשה ואילו החלק החיצוני עשוי מחומר רך יותר, כך שהמגע עם העין נעשה בצורה רכה. החיסרון בעדשות אלו הינן מחירן היקר באופן יחסי, והצורך להחליפן בכל חצי שנה.

 

קופסת אחסון

תוכן עניינים
שתפו עכשיו
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
מזון לחתולים בצבעים שונים
לבעלי חיים
איך לבחור אוכל טעים לחתול?

על מנת שהחתול שלכם יקבל את האוכל הטעים והטוב ביותר המותאם ספציפית לו, ישנה חשיבות רבה לבחירה בחנות ממנה נרכוש את האוכל. מדוע וכיצד נדע שרכשנו את האוכל הטוב ביותר?

פחמים בוערים
אירועים
קייטרינג בשרי לאירועים – המנגליסטים

מפיקים אירוע קטן? על מנת שתוכלו לחסוך זמן ומאמץ, ישנה חשיבות לבחירה בקייטרינג איכותי אשר יספק לכם ולאורחים בשר מושלם וטרי. באמצעות חברת המנגליסטים – זה אפשרי. כל הפרטים החשובים

חטיפים
עוד באתר זה
מהם הרכיבים המצויים באוכל לכלבים

לא פעם אנחנו שומעים על כך שיש אוכל לכלבים שהוא איכותי יותר ואוכל שהוא איכותי פחות. סביר להניח שגם אתם שמעתם את העניין הזה אם הגעתם לכאן. כדי לעשות סדר