מה עדיף להיות – שכיר או עצמאי? והאם יש פתרון ביניים

עובדים מקבלים הכנסה והטבות יציבות

מרבית הטיעונים בעד להיות עובד שכיר מתמקדים במשכורות הקבועות וההטבות הנוספות, כגון ביטוח בריאות וחופשות בתשלום. אלה דברים שעצמאים צריכים לשלם בעצמם, ולחשב את התעריפים שלהם אם הם רוצים להיות שווים בהכנסתם לעובדים השכירים שעושים את אותה העבודה. אך לעובדים לעומת זאת, יש אנשים שמטפלים בשבילכם בפרטים ובהוצאות אלו.

 

לעצמאיים יש יותר פוטנציאל להכנסה

כשאתה עצמאי, אתה יכול לעבוד כמה שאתה רוצה. אתה קובע שיעורי שכר שעתיים משלך, ואין לך שום מגבלות הכנסה. אם אתה מצליח למצוא לקוחות טובים, השכר יכול להיות הרבה יותר טוב ממה שאתה מרוויח כשכיר באותו תחום.

 

מיסים הם חפירה עבור עצמאיים, אך לפחות הם יכולים לקזז את ההוצאות העסקיות

זה טוב שלעצמאיים יש פוטנציאל להרוויח יותר, כי יש להם יותר הוצאות והם נאלצים להתמודד גם עם מיסים גבוהים יותר. לאמוד ולשלם את המסים שלך במשך השנה זה עבודה הרבה יותר קשה מאשר שינכו לך אותם עבור כל משכורת.

 

עובדים יכולים לטפס בסולם הדרגות

כאשר חברות נותנות קידום או משקיעות בפיתוח המקצועי של הצוותים שלהן, הן בדרך כלל לא מתחשבות בעצמאים. לעובדים במשרה מלאה יש מסלול קריירה ברור יותר בחברות שלהם. הם יכולים לעבור לתפקידים בכירים יותר, ויש להם מנהלים שדואגים לפיתוח הקריירה שלהם.

הפיתוח המקצועי הוא יתרון משמעותי. כן, כעצמאי אתה יכול לעשות זאת בעצמך, אבל אם אתה עובד שכיר, המעסיק שלך ישלם עבור כך, בעוד שעצמאי תאלץ לשלם בעצמך על סמינרים של אלפי שקלים.

מצד שני, ניתן להניח שאם אתה עצמאי, אתה כבר בראש סולם הדרגות של עצמך?

 

לעצמאים יש יותר הזדמנויות בעבודה

חלק ההתלבטות במעבר לעבוד כעצמאי זה ההזדמנות להחליט על מה לעבוד, וגם לקבל מגוון רחב יותר של אפשרויות לפרויקטים בהשוואה לעבודה בחברה אחת בלבד.

 

לעובדים יש יותר תמיכה ואינטראקציה חברתית

דבר אחד שיש לעובדים במשרד שלעצמאיים אין: קבוצה קבועה של אנשים שאתה רואה (באופן אישי!) ועלול להתיידד איתם.

 

לעצמאים יש יותר גמישות באורח החיים ואינם צריכים להתמודד עם פוליטיקה במשרד

רוב העצמאים יכולים לבחור היכן ומתי הם עובדים. זו ברכה גדולה אם יש לך ילדים או בעיות רפואיות. בעוד שמעסיקים רבים מציעים סידורי עבודה גמישים, לא כולם עושים זאת, וזה טובת הנאה עבור אנשים רבים.

כמו כן, כשאתה פרילנסר, אינך צריך להתמודד עם פוליטיקה משרדית ודרמה מיותרת.

 

פתרון הביניים

ישנן חברות אשר מעניקות לאנשים שמעוניינים בכך שירות של להיות "עצמאי שכיר". כלומר להיות מסוגלת להוציא חשבוניות על ידי חברת מתווכת, ולא להיאלץ להתמודד עם הפרוצדורה הביורוקרטית והדיווח על כך למדינה. זה יכול להיות פתרון ביניים נוח, ולספק בית לעצמאי.

 

נתונים פיננסים

תוכן עניינים
שתפו עכשיו
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
כסף
הר הכסף 2 – בדקו האם מגיע לכם כסף

חסכונות הם אומנם משהו שכולנו עושים לאורך השנים, אך מדהים לראות עד כמה לא תמיד אנחנו בשליטה על מה שקורה. כלומר, אנשים רבים חוסכים אך לא לגמרי זוכרים איפה, באיזו

פחמים בוערים
אירועים
קייטרינג בשרי לאירועים – המנגליסטים

מפיקים אירוע קטן? על מנת שתוכלו לחסוך זמן ומאמץ, ישנה חשיבות לבחירה בקייטרינג איכותי אשר יספק לכם ולאורחים בשר מושלם וטרי. באמצעות חברת המנגליסטים – זה אפשרי. כל הפרטים החשובים

רפואה פרטית ראשית
בריאות
רפואה פרטית מול רפואה ציבורית

כאשר מדובר בשירותי רפואה, אין ספק שאנחנו נרצה לקבל את האוב ביותר עבור עצמינו ועבור היקרים לנו. אז מתי יהיה נכון לפנות לשירותי הרפואה הפרטית בישראל? יתרונות רפואה פרטית אל

פינת ישיבה
עיצוב
שמשיות מעץ או מאלומיניום – מה ההבדל?

אין ספק ששמשיות הם דבר נחוץ והכרחי בקיץ הישראלי. הן פרקטיות, אסטטיות ומגנות עלינו מנזקי השמש. בימי הקיץ החמים זה כמעט בלתי אפשרי לשבת בחוץ בחצר, ולא רק זאת, זה