3 סיבות לדפסיכולוג

אם בעבר נושא הטיפולים לא היה ממש מדובר בקרב החברה, ואפילו לא בין האדם לבין עצמו, הרי שהיום תחום הנפש הוא אחד התחומים שמקבלים יותר תשומת לב הן בשיח הציבורי והן בשיח הפנימי שלנו עם עצמנו. לא מעט אנשים מטופלים היום במגוון סוגים של טיפולים, ובמאמר הקרוב נספר לכם על 3 סיבות לביקור אצל פסיכולוג.

 

סיבות לביקור אצל פסיכולוג – למי שמתמודד עם טראומות שונות

לאורך החיים אנחנו נאלצים להתמודד עם לא מעט סיטואציות. חלקן פשוטות וקלות יותר ואילו חלקן מורכבות יותר ומאתגרות יותר. לצערנו, לא מעט אנשים נאלצים להתמודד, במגוון גילאים – מהצעירים ביותר ועד המבוגרים ביותר, עם בעיות כמו מוות של בן משפחה, תאונת דרכים, לחימה בצבא ההגנה לישראל שהשאירה את חותמה הטראומטי, מקרים כמו אונס או הטרדות מיניות, אלימות מכל מיני סוגים ועוד.

לעיתים הבעיות האלו פוגשות אותנו בגיל כל כך צעיר, עד אין לנו כלל זכרונות או מודעות אליהם, אלא אנחנו רק נאלצים להתמודד עם ההשפעות שלהן בגילאים מבוגרים ומודעים יותר.

ברגע שאדם מסוים נאלץ להתמודד עם בעיות טראומטיות מסוג כזה או אחר ועם ההשפעות הישירות שלהם, פסיכולוג למבוגרים יכול להיות פתרון לא פחות ממדהים עבורו. המפגשים עם הפסיכולוג יוכלו לסייע במציאת פתרונות מעולים, שיוכלו להוביל את אותו אדם להתמודדות הרבה יותר יעילה עם המצבים השונים בחייו.

 

רצון לגדול ולהתפתח שלא מצליח לקבל ביטוי במציאות

הרבה אנשים מעוניינים לעשות את הצעד הבא, אבל לא בטוחים מאיפה להתחיל לעשות אותו. כן, יש כל מיני תחומים בחיים שבהם היינו שמחים התפתח ולצמוח, תחומים כמו החיים המקצועיים שלנו, חיי הזוגיות שלנו, חיי המשפחה שלנו ועוד. החשש מלקחת את הצעד הבא, יכול בהחלט להוביל לביקור אצל פסיכולוג.

ביקור אצל פסיכולוג יוכל לעשות סדר בדברים, להעלות את התחושות שמתחוללות בפנים בעל פה, להציף את החששות ולמצוא לכל אלו דרכי פתרון יעילות.

 

מחפשים איש סוד ולא יודעים על מי לסמוך? ביקור אצל פסיכולוג הוא אפשרות טובה

בין המטופל לבין הפסיכולוג קיים הסכם סודיות, שכן כל הדברים שנאמרים בחלל של חדר הטיפולים נשארים בו ואינם יוצאים לשום מקום או נחשפים בפני גורם שלישי. אנשים רבים מרגישים שאין להם על מי לסמוך, והם לא מסוגלים לשתף אף אחד בתחושות שהם חווים. בסיטואציה כזו, בה נאגרים כל הסודות והמחשבות בתוך האדם, הוא עלול בסופו של דבר להתפוצץ ולהגיע למצבים כמו פאסיב-אגרסיב, מצבים שמקשים מאוד על החיים.

ביקור אצל פסיכולוג יכול להיות קרקע בטוחה ויציבה לשתף בסודות הכמוסים, להתייעץ על שאלות שאנחנו לא מעזים להעלות בפני חברים או בני משפחה, ולהוות מרחב בטוח שאפשר לחלוק בו את כל קשת הרגשות הרחבה שקיימת בכל אחד ואחת מאיתנו. טיפול מועיל!

טיפול פסיכולוגי

תוכן עניינים
שתפו עכשיו
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
פטיש
פלילי וחוק
5 טיפים לבחירת עו"ד מקרקעין

עורכי דין בתחום המקרקעין מספקים ייעוץ וייצוג משפטים בכל הקשור בחוקי תכנון ובנייה, פינוי בינוי, רכישה ומכירה של נדל"ן מיסוי מקרקעין וכן בשאר הנושאים הקשורים בנדל"ן. בעת פנייה ושכירת עו"ד

פעולה ארוכה ראשית
עוד באתר זה
קידום אורגני – פעולה ארוכה אך אופרטיבית

קידום אורגני הפך לכלי הטוב ביותר עבור בעלי עסקים אשר מעוניינים להגיע לתוצאות הראשונות של מנוע החיפוש של גוגל. על אף כי מדובר בתהליך ארוך לעיתים, הוא אופרטיבי ביותר עבור

אחריות לשיפוץ
עיצוב הבית
כמה זמן אחריות לשיפוץ הקבלן נותן

סוגיית האחריות של קבלנים על מבנים חדשים מחד גיסא, ועל שיפוצים מאידך גיסא, היא סוגיה חשובה. לא פעם קורה שלקוחות המזמינים שיפוצים וסוגרים עם הקבלן על המחיר שלהם, מתעלמים מעניין

מאזניים
עריכת דין
להתגרש במצב רוח טוב – יש דבר כזה?

לפעמים האהבה נגמרת. לא מעט זוגות נשואים ממצים בסופו של דבר את החיים המשותפים ופונים לדרך נפרדת. תהליך הפרידה אינו עניין פשוט, בטח ובטח כשמעורבים בסיפור ילדים ואינטרסים שונים של