3 סיבות לדפסיכולוג

אם בעבר נושא הטיפולים לא היה ממש מדובר בקרב החברה, ואפילו לא בין האדם לבין עצמו, הרי שהיום תחום הנפש הוא אחד התחומים שמקבלים יותר תשומת לב הן בשיח הציבורי והן בשיח הפנימי שלנו עם עצמנו. לא מעט אנשים מטופלים היום במגוון סוגים של טיפולים, ובמאמר הקרוב נספר לכם על 3 סיבות לביקור אצל פסיכולוג.

 

סיבות לביקור אצל פסיכולוג – למי שמתמודד עם טראומות שונות

לאורך החיים אנחנו נאלצים להתמודד עם לא מעט סיטואציות. חלקן פשוטות וקלות יותר ואילו חלקן מורכבות יותר ומאתגרות יותר. לצערנו, לא מעט אנשים נאלצים להתמודד, במגוון גילאים – מהצעירים ביותר ועד המבוגרים ביותר, עם בעיות כמו מוות של בן משפחה, תאונת דרכים, לחימה בצבא ההגנה לישראל שהשאירה את חותמה הטראומטי, מקרים כמו אונס או הטרדות מיניות, אלימות מכל מיני סוגים ועוד.

לעיתים הבעיות האלו פוגשות אותנו בגיל כל כך צעיר, עד אין לנו כלל זכרונות או מודעות אליהם, אלא אנחנו רק נאלצים להתמודד עם ההשפעות שלהן בגילאים מבוגרים ומודעים יותר.

ברגע שאדם מסוים נאלץ להתמודד עם בעיות טראומטיות מסוג כזה או אחר ועם ההשפעות הישירות שלהם, פסיכולוג למבוגרים יכול להיות פתרון לא פחות ממדהים עבורו. המפגשים עם הפסיכולוג יוכלו לסייע במציאת פתרונות מעולים, שיוכלו להוביל את אותו אדם להתמודדות הרבה יותר יעילה עם המצבים השונים בחייו.

 

רצון לגדול ולהתפתח שלא מצליח לקבל ביטוי במציאות

הרבה אנשים מעוניינים לעשות את הצעד הבא, אבל לא בטוחים מאיפה להתחיל לעשות אותו. כן, יש כל מיני תחומים בחיים שבהם היינו שמחים התפתח ולצמוח, תחומים כמו החיים המקצועיים שלנו, חיי הזוגיות שלנו, חיי המשפחה שלנו ועוד. החשש מלקחת את הצעד הבא, יכול בהחלט להוביל לביקור אצל פסיכולוג.

ביקור אצל פסיכולוג יוכל לעשות סדר בדברים, להעלות את התחושות שמתחוללות בפנים בעל פה, להציף את החששות ולמצוא לכל אלו דרכי פתרון יעילות.

 

מחפשים איש סוד ולא יודעים על מי לסמוך? ביקור אצל פסיכולוג הוא אפשרות טובה

בין המטופל לבין הפסיכולוג קיים הסכם סודיות, שכן כל הדברים שנאמרים בחלל של חדר הטיפולים נשארים בו ואינם יוצאים לשום מקום או נחשפים בפני גורם שלישי. אנשים רבים מרגישים שאין להם על מי לסמוך, והם לא מסוגלים לשתף אף אחד בתחושות שהם חווים. בסיטואציה כזו, בה נאגרים כל הסודות והמחשבות בתוך האדם, הוא עלול בסופו של דבר להתפוצץ ולהגיע למצבים כמו פאסיב-אגרסיב, מצבים שמקשים מאוד על החיים.

ביקור אצל פסיכולוג יכול להיות קרקע בטוחה ויציבה לשתף בסודות הכמוסים, להתייעץ על שאלות שאנחנו לא מעזים להעלות בפני חברים או בני משפחה, ולהוות מרחב בטוח שאפשר לחלוק בו את כל קשת הרגשות הרחבה שקיימת בכל אחד ואחת מאיתנו. טיפול מועיל!

טיפול פסיכולוגי

תוכן עניינים
שתפו עכשיו
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
למכור דירה
נדל"ן
מכירת דירה במחיר למשתכן – האם זה אפשרי?

המחירים בשוק הדיור נמצאים בעליה בעשור האחרון, עד כדי כך שמשפחות רבות וזוגות צעירים לא מסוגלים להגיע להון העצמי ללקיחת משכנתא. המדינה מאפשרת להם לרכוש דירה בהנחה באמצעות תוכנית "מחיר

חישוב כספי
החזרי מס
החזרי מס עבור הפקדות לביטוח חיים וקופת גמל

ישנן פעולות מסוימות שאותן המדינה מעודדת אותנו לבצע, כמו למשל הפקדות לביטוחי חיים והפקדות בקופות גמל. אבל ידעתם שאם רכשתם ביטוח חיים או הפקדתם בקופת גמל, אתם זכאים להטבות במס