3 סיבות לדפסיכולוג

אם בעבר נושא הטיפולים לא היה ממש מדובר בקרב החברה, ואפילו לא בין האדם לבין עצמו, הרי שהיום תחום הנפש הוא אחד התחומים שמקבלים יותר תשומת לב הן בשיח הציבורי והן בשיח הפנימי שלנו עם עצמנו. לא מעט אנשים מטופלים היום במגוון סוגים של טיפולים, ובמאמר הקרוב נספר לכם על 3 סיבות לביקור אצל פסיכולוג.

 

סיבות לביקור אצל פסיכולוג – למי שמתמודד עם טראומות שונות

לאורך החיים אנחנו נאלצים להתמודד עם לא מעט סיטואציות. חלקן פשוטות וקלות יותר ואילו חלקן מורכבות יותר ומאתגרות יותר. לצערנו, לא מעט אנשים נאלצים להתמודד, במגוון גילאים – מהצעירים ביותר ועד המבוגרים ביותר, עם בעיות כמו מוות של בן משפחה, תאונת דרכים, לחימה בצבא ההגנה לישראל שהשאירה את חותמה הטראומטי, מקרים כמו אונס או הטרדות מיניות, אלימות מכל מיני סוגים ועוד.

לעיתים הבעיות האלו פוגשות אותנו בגיל כל כך צעיר, עד אין לנו כלל זכרונות או מודעות אליהם, אלא אנחנו רק נאלצים להתמודד עם ההשפעות שלהן בגילאים מבוגרים ומודעים יותר.

ברגע שאדם מסוים נאלץ להתמודד עם בעיות טראומטיות מסוג כזה או אחר ועם ההשפעות הישירות שלהם, פסיכולוג למבוגרים יכול להיות פתרון לא פחות ממדהים עבורו. המפגשים עם הפסיכולוג יוכלו לסייע במציאת פתרונות מעולים, שיוכלו להוביל את אותו אדם להתמודדות הרבה יותר יעילה עם המצבים השונים בחייו.

 

רצון לגדול ולהתפתח שלא מצליח לקבל ביטוי במציאות

הרבה אנשים מעוניינים לעשות את הצעד הבא, אבל לא בטוחים מאיפה להתחיל לעשות אותו. כן, יש כל מיני תחומים בחיים שבהם היינו שמחים התפתח ולצמוח, תחומים כמו החיים המקצועיים שלנו, חיי הזוגיות שלנו, חיי המשפחה שלנו ועוד. החשש מלקחת את הצעד הבא, יכול בהחלט להוביל לביקור אצל פסיכולוג.

ביקור אצל פסיכולוג יוכל לעשות סדר בדברים, להעלות את התחושות שמתחוללות בפנים בעל פה, להציף את החששות ולמצוא לכל אלו דרכי פתרון יעילות.

 

מחפשים איש סוד ולא יודעים על מי לסמוך? ביקור אצל פסיכולוג הוא אפשרות טובה

בין המטופל לבין הפסיכולוג קיים הסכם סודיות, שכן כל הדברים שנאמרים בחלל של חדר הטיפולים נשארים בו ואינם יוצאים לשום מקום או נחשפים בפני גורם שלישי. אנשים רבים מרגישים שאין להם על מי לסמוך, והם לא מסוגלים לשתף אף אחד בתחושות שהם חווים. בסיטואציה כזו, בה נאגרים כל הסודות והמחשבות בתוך האדם, הוא עלול בסופו של דבר להתפוצץ ולהגיע למצבים כמו פאסיב-אגרסיב, מצבים שמקשים מאוד על החיים.

ביקור אצל פסיכולוג יכול להיות קרקע בטוחה ויציבה לשתף בסודות הכמוסים, להתייעץ על שאלות שאנחנו לא מעזים להעלות בפני חברים או בני משפחה, ולהוות מרחב בטוח שאפשר לחלוק בו את כל קשת הרגשות הרחבה שקיימת בכל אחד ואחת מאיתנו. טיפול מועיל!

טיפול פסיכולוגי

תוכן עניינים
שתפו עכשיו
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
ווילה
בעלי מקצוע
מהם התפקידים של גנן בהוד השרון

יכול להיות שהמאמר הבא הולך לשנות לכם את  כל נקודת המחשבה בנוגע לגננים בהוד השרון. אתם רואים אותם לפעמים בגינה של השכנים, בגינות של בניינים משותפים או בגינות אחרות ברחבי

חרקי מיטה
בעלי מקצוע
כך תיפרדו מהפשפשים לנצח!

מי שגילו שיש להם פשפשים בבית, עשויים למצוא את עצמם זורקים את הריהוט וכלי המיטה מחוץ לכותלי הבית, כדי להיפטר מהמזיקים הקטנים והמעיקים. שכן, רבים חושבים שכך צריך להתנהל במצב

תוצאות בחינה
טיפים שימושיים
מה זה מבחן MOXO ואיך זה עובד

הפרעות קשב וריכוז הוא מונח המתאר קבוצה של בעיות נפוצות אצל ילדים ומבוגרים בתפקוד הדורש סוגים שונים של קשב וריכוז. הפרעות קשב וריכוז יכולות להתבטא בחוסר יכולת להישאר מרוכזים במטלה

בעלי חיים
אוכל לכלבים לפי משקל, שלב התפתחותי וגזע

כשאתם בוחרים אוכל לכלב שלכם, אתם צריכים לשאול את עצמכם שלוש שאלות חשובות: מהו המשקל של הכלב? מהו השלב ההתפתחותי שלו ואיזה גזע הוא? שכן, שלושת השאלות הללו יאפשרו לכם