4 עובדות חשובות על תפילה

תפילה היא אחת הדרכים הנפוצות והמקובלות להודות לה' על מה שיש וכן לבקש בקשות אישיות, והיא מהווה למעשה את אחד הרגעים המרגשים והמקודשים ביותר בחיינו. באמצעות התפילה אנחנו יכולים להתייחד בבקשות אישיות ו/או להצטרף לכלל הציבור בתפילה משותפת ועוצמתית. זה בדיוק הזמן להכיר לעומק את התפילה היהודית עם כמה עובדות חשובות

 

תפילה לכל עת ולכל צרה

ברגעי שמחה או ברגעי משבר, כולנו מרגישים צורך לפנות לה' בתודה או בקשה אישית, פנייה המוכרת לנו כתפילה. בין אם מדובר בתפילה אישית ובין אם בתפילה מתוך סידור תפילה או ספר תהילים, לתפילה הבוקעת מהלב ונאמרת בכוונה, יש כח מיוחד והמסורת היהודית מלאה בסיפורים וניסים שהתרחשו לאחר תפילה כזו.

תפילה

כיצד מתפללים?

כל אחד ואחת מאיתנו יכולים להתפלל באופן ובסגנון שונה ולכל תפילה ותפילה יש את המעלות המיוחדות לה. בין סגנונות התפילה המרכזיים נמצאים:

 

תפילה מתוך סידור

סידור התפילה מרכז את כלל התפילות שתיקנו החכמים לאורך הדורות ובו ניתן למצוא את נוסח התפילות לימות החול, שבתות, מועדים וימים טובים, כמו גם דינים והנהגות שונות.

 

תפילה אישית

תפילה יכולה בהחלט להיות גם תפילה אישית, הבוקעת ממעמקי הלב ולהיות מנוסחת במילים ובסגנון חופשי ואישי.

 

קריאת פרקי תהילים

דרך נוספת להתפלל היא באמצעות ספר התהילים, המחולק ל – 150 פרקים, כאשר לכל פרק תהילים יש את הסגולה המיוחדת לו.

 

4 עובדות חשובות על תפילה

כמה פעמים צריך להתפלל ביום?

כעיקרון, תפילות ימי החול מחולקות ל – 3 תפילות (שחרית, מנחה וערבית), כאשר בשבתות וימים טובים מתווספת גם תפילת מוסף (בסמוך לתפילת שחרית) וביום הכיפורים מתווספת תפילת הנעילה (בין מנחה לערבית).

תפילה

מהי התפילה החשובה ביותר?

על פי המסורת היהודית, התפילה החשובה ביותר מבין 5 התפילות המוזכרות לעיל היא תפילת הנעילה, אשר נועלת ומסיימת למעשה את יום הכיפורים ומהווה הזדמנות אחרונה לבקשת סליחה ומחילה.

 

תפילה במקום עבודת קורבנות

בתקופה שלנו, קיימת לתפילה חשיבות מיוחדת, שכן היא נועדה להחליף את עבודת הקורבנות לאחר שבית המקדש נחרב.

 

כיוון התפילה

בעת התפילה יש להתפלל כנגד ירושלים (לכוון את פניו לכיוון ירושלים) ובמידה והמתפלל נמצא בחוץ לארץ, עליו להתפלל כנגד ארץ ישראל.

 

תפילות מיוחדות

לכל תפילה יש כמובן את המעלה והייחודיות שלה, כאשר חכמים גילו לנו מספר סגולות ותפילות מיוחדות, כמו אמירת 'תיקון הכללי' (מספר פרקי תהילים), קריאת פרקי שירה, תפילה להפרשת חלה, אמירת 'מזמור לתודה' ועוד.

 

לסיכום

תפילה, בין אם אישית ובין אם בציבור, היא אחת הדרכים שלנו ליצור קשר עם ה', לבקש או להודות, כאשר דרכי התפילה הנפוצות הן באמצעות סידור התפילה, באמצעות ספר תהילים או במילים פשוטות שלנו. על פי המסורת היהודית, סדר התפילה כיום, נועד להחליף את עבודת הקורבנות, כאשר מבין התפילות והסגולות השונות בתפילה, תפילת הנעילה היא התפילה החשובה והנעלה ביותר.

תפילה

תוכן עניינים
שתפו עכשיו
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
כיסאות מפלסטיק
לבית ולגינה
4 דרכים לשילוב כסאות הבר בבית

בשנים האחרונות אנו רואים כיצד האופנה בעולם מערכות הישיבה נעה מכיוון של כיסאות ביתיים קלאסיים לכיוונים וטרנדים שונים יותר, כשאחד הפופולריים בהם הוא שילוב כיסאות בר בחלל הביתי. שילוב נכון

עובד
בעלי מקצוע
מה ההגדרה של שליחות קטנה?

מי מאתנו לא משתמש בשירותי שליחויות מפעם לפעם? מי מאתנו לא זקוק לחברת שליחויות אמינה, שתעמוד בזמנים ותביא את המשלוח ליעדו בשלום? כולנו זקוקים לאחת כזאת, כדי להיות רגועים ובטוחים.

מקום עתיק
טיפים למטייל
מהו הוותיקן ולמה הוא כל כך חשוב?

אתם מתכננים לנסוע בפעם הראשונה לאיטליה? רומא היא העיר שבה תבלו את רוב הזמן שלכם? אם כך, אין ספק שאתם צריכים לבקר גם בוותיקן וכדאי לדעת עליו דבר או שניים